Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: RWE přidala, ale Home Depot se příliš

Summary: RWE přidala, ale Home Depot se příliš "nepochlapil"

15.05.2018 17:34
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

EVROPA:

RWE


Německá energetická společnost, která by měla po dohodě s E.ONem v brzké době výrazně posílit svoje tržní postavení, zaknihovala tržby ve výši 11,6 mld. EUR, což značí 13% propad proti minulému roku. Dle managementu jsou na vině nízké ceny energie, které by se však již měly odrazit ode dna. Úsporná opatření zmírnila negativní účinky, a i když ukazatel EBITDA padá o 11 % yoy na 1,9 mld. EUR, drží se alespoň konsensu trhu. To samé se dá říci o čistém zisku, jenž se usadil na 520 mil. EUR (-25 % yoy).

Management se dle svých slov nyní soustředí hlavně na zmiňovanou dohodu s E.ONem, po níž se RWE pořádně rozkročí i nad obnovitelné zdroje energie. Špatný začátek roku vedení společnosti nijak nerozhodil a dále slibuje naplnění letošních cílů. Vyplacená dividenda pro rok 2018 by se měla zvednout na 0,7 EUR z 0,5 EUR v předešlém roce.

Akcie se po špatném startu nakonec vzpamatovaly, a dokonce se dostaly nad včerejší zavírací cenu (+1,5 %).

USA:

Home Depot


Prodejce domácího vybavení se za uplynulý kvartál příliš „nepochlapil“. Tržby se posunuly vzhůru o 4 % yoy na 25 mld., avšak zaostaly za konsensem. To samé platí pro komparativní metriku same-store-sales (tržby z prodejen otevřených déle než jeden rok), která narostla o 4,2 % yoy, avšak predikce doufaly až v téměř 5% navýšení. Hrubá marže těžila ze změny účetních postupů, bez nichž by stagnovala na 34,1 %. Tady se nám však již daří srovnat krok s konsensem. Provozní zisk mohl dopadnout lépe, bohužel se na něm zmiňované změny účetnictví projevily negativně. Takovýto malý požár pak musely hasit daňové náklady. Efektivní zdanění zisku na úrovni 23,5 % bylo výrazně nižší, než se čekalo, a čistý zisk na akcii se proto dostává na 2,08 USD (+25 % yoy), čímž o slabé 3 centy překonává konsensus.

Trh tyto zprávy samozřejmě příliš nepotěšily a akcie posílá dolů o 1,5 %, avšak asi hlavně kvůli 10% růstu, který předvedly za předešlý měsíc. Námi preferovaný konkurent Lowe’s (Investiční tipy) v reakci na výsledky klesá o 0,5 %. Mohli by se tak snížit očekávání trhu před jeho vlastními čísly, která bude publikovat příští týden.

 

Čtěte více:

Summary: Příjemné překvapení v podobě silných metrik Mastercard
02.05.2018 17:27
USA: Mastercard (Investiční tipy) Poskytovatel platebních služeb dokáz...
Summary: I přes dobré výsledky dnes investoři posílají akcie dolů
03.05.2018 17:07
EVROPA: adidas Prodejce sportovního oblečení uzavřel kvartál s tržba...
Summary: Deutsche Telekom pokračuje klidně dál
09.05.2018 17:36
Deutsche Telekom, kterou našinci znají spíše jako T-Mobile, má za sebo...
Summary: Těžař lithia Albemarle opět překonává očekávání, uspokojil i AB InBev
10.05.2018 17:55
USA: Albemarle Jeden z největších těžařů lithia opětovně překonává ko...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2025
17:52Scénář Natixisu: Spojené státy ke stagflačnější ekonomice, Evropa na svém potenicálu a ČR u 2 % růstu
17:18Fed nepotěšil Trumpa, evropské akcie klesají a napětí na Blízkém východě roste
17:10Schillerová nečeká dosažení vyrovnaného rozpočtu během příštích čtyř let
17:06Ruská ekonomika je podle ministra hospodářství Rešetnikova na pokraji recese
14:36Z farmáře opět traderem. Obnovitelné zdroje přitahují na trh s energiemi staronové hráče  
13:38Britská centrální banka podle očekávání nechala základní sazbu na 4,25 procenta
12:45Rally na rozvíjejících se trzích bude pokračovat navzdory geopolitickému napětí i celním hrozbám, věří stratégové
11:37Norská centrální banka po pěti letech nečekaně snížila základní úrok
10:26Evropa obchoduje v červeném. Fed nepotěšil a napětí kolem Íránu graduje  
9:15Rozbřesk: Jestřábí Fed a hrozba amerického útoku na Írán pomáhají dolaru
8:55Trhy napjatě vyhlížejí možný americký útok na Írán a z Fedu zaznělo varování před inflaci  
6:09První kvartál přinesl silné výsledky. Trhy našly oporu v technologiích a zdravotnictví  
18.06.2025
22:03Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku
22:02Jestřábí Fed akciové investory příliš nepotěšil, Wall Street zavřela beze změny  
20:18Fed ponechal klíčovou sazbu beze změny, do konce roku nadále očekává dvě snížení
17:14Nippon Steel završila převzetí rivala U.S. Steel, Trump si vymínil zlatou akcii
17:02Britsko/americká „nemoc“ a trojúhelník „výroba – finance – technologie“
16:06Traders Talk: Pokoření tržních maxim je reálné, Fed nezaskočí a lepší zítřky pro AMD
15:30Bloomberg: Trump sráží hodnotu dolaru a odrazuje zahraniční investory
14:28Kubíček z ČNB: Prostor pro snižování sazeb byl vyčerpán

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba