Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tisk: Apple bude v nových iPhonech používat kvalitnější displeje

Tisk: Apple bude v nových iPhonech používat kvalitnější displeje

29.05.2018 10:23
Autor: ČTK

Apple bude ve všech třech modelových řadách telefonů iPhone chystaných na příští rok používat kvalitnější displeje OLED. S odkazem na své zdroje to napsal jihokorejský list Electronic Times. Jeho zpráva dnes poslala dolů akcie jednoho z hlavních dosavadních dodavatelů Applu, firmy Japan Display. Ty odepsaly až 10 procent.

Ztrátu přes 4 procenta měly také akcie japonské společnosti Sharp, což je rovněž jeden z výrobců LCD. O více než pět procent naopak zpevnily akcie jihokorejské společnosti LG Display.

Japan Display patří k předním dodavatelům LCD pro telefony iPhone a v technologii OLED za svými rivaly zaostává. Hlavním konkurentem je právě LG Display. Akcie Japan Display v první reakci na zprávu o změně preferencí Applu spadly až o 21 procent, později ztráty zmírnily. Tržní hodnota firmy se pohybuje kolem 105 miliard jenů (21 miliard Kč).

Hromadnou výrobu panelů z organických diod emitujících světlo (OLED) se Japan Display chystá spustit až v příštím roce. Firmě se nedostává finančních prostředků, a tak nyní hledá nové investory, kteří by výrobní linku financovali.

Společnost Japan Display vznikla v roce 2012 sloučením příslušných částí firem Hitachi, Toshiba a Sony. Dohodu tehdy zprostředkoval stát. Akcie společnosti LG Display po zprávě zpevnily o 5 procent. Trh se totiž domnívá, že Apple bude chtít diverzifikovat dodavatelské zdroje a že právě LG Display z toho bude profitovat.

 

Čtěte více:

Proč Apple zavírá oči před tvrdou realitou?
25.04.2018 14:59
Bloomberg Gadfly se domnívá, že vedení Applu se soustavně vyhýbá hovor...
Černý scénář pro Apple se naštěstí nenaplnil (komentář analytika)
03.05.2018 15:49
Poslední kvartální oznámení Applu jsme my i trh přijali s úlevou. Zejm...
Tisk: Goldman Sachs a Apple plánují společnou kreditní kartu
11.05.2018 8:29
Americká banka Goldman Sachs a technologický gigant Apple plánují uvés...
Applied Materials po rozpačitém výhledu drží divokou kartu (komentář analytika)
18.05.2018 14:15
Největší světový dodavatel kapitálového vybavení pro polovodičový sekt...
Investiční tip: Konec cyklu ještě nenastal. Applied Materials je atraktivní akcie ve vrtkavém odvětví
29.05.2018 15:13
Výrobce zařízení potřebných pro výrobu čipů a displejů odepsal po posl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data