Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk McDonald's klesl o 12,8 procenta, překonal však očekávání

Zisk McDonald's klesl o 12,8 procenta, překonal však očekávání

23.10.2018 16:37
Autor: ČTK

Americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 12,8 procenta na 1,64 miliardy USD (36,9 miliardy Kč). Výsledky však překonaly odhady analytiků a tržby v restauracích otevřených nejméně rok se zvýšily, hlavně díky zahraničním trhům. Vyplývá to z dnešního sdělení firmy.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 2,1 USD a překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk 1,99 dolaru na akcii.

Příjmy se snížily o sedm procent na 5,37 miliardy USD (120,9 miliardy Kč), ale rovněž byly vyšší, než se čekalo. Firma připisuje pokles tržeb skutečnosti, že část restaurací, které původně sama provozovala, převedla na franšízanty.

Restaurační řetězce v USA bojují o větší podíl na přeplněném domácím trhu nabídkami dolarových menu, slevami na nápoje, časově omezenou nabídkou či přípravou jídla těsně před podáním.

Globální tržby McDonald's v provozovnách otevřených nejméně rok se zvýšily o 4,2 procenta, v USA pak o 2,4 procenta. Růst srovnatelných tržeb v USA byl nejnižší za šest čtvrtletí a zaostal za odhady analytiků, zatímco zvýšení globálních tržeb bylo mnohem vyšší, než čekali analytici.

Výsledky investory potěšily, akcie McDonald's rostou na negativně naladěných trzích o 6 %


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost