Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Oracle publikoval po dlouhé době zajímavé výsledky

Summary: Oracle publikoval po dlouhé době zajímavé výsledky

20.06.2019 17:26
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Vývojář firemního software Oracle publikoval po dlouhé době zajímavé výsledky, které jeho akcionářům dávají nadějí na světlé zítřky (nebo alespoň světlejší). Tržby narostly opět jen o 1 % yoy na 11,1 mld. USD, což souhlasí s konsensem trhu. Prvním pozitivem je provozní marže, která narostla o 130 bps yoy a nyní se nachází na 47,7 %. Bavíme se o třetím mezikvartálním zvýšení v řadě a o nejširší marži od roku 2014. Zásluhou toho posílil čistý zisk na akcii až o 20 % yoy a usadil se na 1,16 USD s predikcemi trhu udávajícími o 8 centů méně.

Cloudová distribuce služeb (divize cloud services & license support) bohužel opět zpomalila a nyní již stagnuje s nulovým meziročním růstem. Poslední 4 kvartály vypadají následovně: +4 % yoy; + 3% yoy; +1 % yoy a nyní už jen +0 % yoy. Takovéto vleklé tempo je v době explodující poptávky po cloudu zarážející. Na druhou stranu se k životu probrala divize starající se o tradiční licence (cloud license & on-premise license) a s 12% yoy růstem tržeb, který je zásluhou rozšířené nabídky produktů, je druhým hlavním pozitivem těchto výsledků.

Výhled tržeb na další kvartál je v intervalu 9,2 až 9,4 mld. USD a v souladu s konsensem trhu implikuje jen mírný růst. Lépe vypadá čistý zisk na akcii, který společnost cíluje do rozmezí 0,81 až 0,83 USD, a tedy k 15% yoy růstu (kons. 0,80 USD).

Schopné výsledky a dobrá nálada na trhu táhnou akcie Oracle nahoru o bezmála 10 %.

 

Čtěte více:

Ján Hladký: V polovodičích čekáme zlepšení ve druhém pololetí (video)
30.05.2019 16:32
V polovodičovém sektoru došlo na naše slova: Rally, kterou jsme pozoro...
Uber poprvé: Očekávání trhu firma nepřesvědčivě naplnila
31.05.2019 12:29
Poskytovatel taxi služeb a burzovní zelenáč Uber včera publikoval svá ...
Salesforce překvapila nečekaně dobrými výsledky a jako jedna z mála vylepšuje výhled (komentář analytika)
05.06.2019 12:01
Americký poskytovatel softwaru pro podnikání včera potěšil své akcioná...
Minimum hodnotového investora
06.06.2019 17:34
Ve svých úvahách zaměřených na konkrétní investiční témata a akcie čas...
Čtvrtletní zisk majitele obchodů s oděvy Zara stoupl o desetinu
12.06.2019 13:48
Španělské oděvní společnosti Inditex, která mimo jiné vlastní řetězec ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC