Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EasyJetu klesl zisk o 26 procent, obnoví dovolenkové balíčky

EasyJetu klesl zisk o 26 procent, obnoví dovolenkové balíčky

19.11.2019 10:29
Autor: ČTK

Britské nízkonákladové aerolinky easyJet snížily kvůli vyšším cenám pohonných hmot a ostré konkurenci celoroční zisk před zdaněním o 26 procent na 427 milionů liber (12,8 miliardy Kč). Firma dnes také oznámila, že znovu nabídne dovolenkové balíčky a oznámila, že díky částce zhruba 25 milionů liber věnované na výsadbu stromů jako první velká letecká společnost vykompenzuje v příštím finančním roce svou uhlíkovou stopu. Akcie společnosti po výsledcích rostou o 3,8 %.

Za finanční rok 2019, který se uzavřel na konci září, easyJetu díky vyšší kapacitě stouply tržby. Zvýšily se o 8,3 procenta na 6,4 milionu liber. Celkové příjmy přepočítané na sedadlo ale klesly o 1,8 procenta na 60,81 libry. Druhá největší nízkonákladová letecká společnosti v Evropě po irském Ryanairu to zdůvodnila slabší důvěrou spotřebitelů. Počet přepravených cestujících nicméně dokázala zvednout o 8,6 procenta na 96,1 milionu.

Generální ředitel Johan Lundgren uvedl, že firma se bude snažit zabraňovat uvolňování dalšího oxidu uhličitého. "Uvědomujeme si, že kompenzace jsou jen přechodným řešením, ale chceme ohledně emisí podniknout kroky už teď," řekl a dodal, že zapotřebí jsou i dlouhodobá řešení.

EasyJet hodlá využít krachu cestovní kanceláře Thomas Cook a klientům opět začít nabízet kromě letenek i ubytování ve zvolených destinacích. Do Evropy s ním totiž z Británie ročně létá asi 20 milionů lidí, ovšem ubytování si jeho prostřednictvím zarezervovalo jen asi 500.000 z nich. Společnost uvedla, že evropský trh s dovolenkovými službami má roční hodnotu přibližně 61 miliard liber. Jen ten britský pak představuje 13 miliard liber ročně a každoročně vykazuje šestiprocentní růst, v čemž aerolinka spatřuje velkou podnikatelskou příležitost.


Čtěte více:

Ruský návrh smlouvy o plynu je pro Ukrajinu nepřijatelný
19.11.2019 8:19
Ruský návrh budoucí podoby smlouvy s Ukrajinou o dodávkách a tranzitu ...
Státy EU a europarlament se shodly na rozpočtu EU pro příští rok
19.11.2019 8:24
Členské státy EU se včera po mnohahodinovém jednání shodly s europarla...
USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo
19.11.2019 8:29
Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íráns...
Trump jednal s šéfem Fedu o sazbách, vláda v ČR schválila daň na internetové giganty
19.11.2019 8:53
Praha včera smazala 0,45 % ze svého indexu a zakončila den na 1 078,18...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m