Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Majiteli Googlu rostly tržby nejpomaleji za 5 let

Majiteli Googlu rostly tržby nejpomaleji za 5 let

03.02.2020 23:15
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie společnosti Alphabet, majitele internetového gigantu Googlu, klesly v prodlouženém obchodování o 5 %. Společnost reportovala zisk za loňské čtvrté čtvrtletí, který překonal odhady analytiků. Na úrovni celkových příjmů se ale pozitivní překvapení nekonalo, růst tržeb byl nejpomalejší za pět let. Většina tržeb Alphabetu pochází nadále z prodeje reklamy.

Čistý zisk se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o pětinu na 10,67 miliardy dolarů. V přepočtu na akcii činil 15,35 dolaru, zatímco analytici očekávali 12,53 dolaru, napsala agentura Reuters.

Celkové tržby společnosti se zvýšily o 17 % na 46,08 miliardy dolarů. Zaostaly tak za očekáváním analytiků, kteří je podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 46,94 miliardy dolarů

Reklamy na vyhledávači Google vynesly v posledních třech loňských měsících 37,93 miliardy USD oproti 32,63 miliardy před rokem.

Reklamy na YouTube generovaly příjmy 4,72 miliardy oproti 3,61 miliardy před rokem.

Cloudový byznys Googlu inkasoval na příjmy za dané období 2,61 miliardy, více než 1,71 miliardy ve stejném období loni. Je to právě Google Cloud, kterého někteří označují za nadějnou budoucí dojnou krávu Googlu. Divize pod vedením Thomase Kuriana uskutečnila od Kurianova nástupu do funkce úvodem loňského roku minimálně 5 akvizic. Největší bylo pořízení analytické společnosti Looker za 2,6 miliardy USD, stalo se tak loni v létě.

Personální změny byly jedním ze stěžejních bodů reportovaného období. Z vedení společnosti koncem loňského roku odstoupili zakladatelé firmy Google Larry Page a Sergey Brinn. Jejich místo v čele konglomerátu zaujal generální ředitel Googlu Sundar Pichai. Akcie firmy po jeho povýšení stouply. Minulý měsíc se stal Alphabet čtvrtou americkou společností v historii, jejíž tržní hodnota přesáhla 1 bilion USD.

Zdroje: ČTK, CNBC


Čtěte více:

Google koupí výrobce chytrých hodinek Fitbit. Co udělá s daty uživatelů?
01.11.2019 17:25
Americká internetová společnost Google koupí za 2,1 miliardy dolarů (...
WSJ: Google nastupuje do světa financí. Příští rok začne nabízet běžné účty
13.11.2019 16:34
Google plánuje v příštím roce začít nabízet osobní běžné účty ve spolu...
Google dostal ve Francii pokutu 150 milionů eur
20.12.2019 12:43
Americká internetová společnost Google dostala ve Francii pokutu 150 m...
Evropské burzy mohou začít v plusu. Čínský HDP skončil s odhady, Alphabet je další bilionovou společností
17.01.2020 8:55
Akciové trhy v Asii se dnes ráno drží v plusu, zatímco čínský hrubý d...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data