Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Allianz: Reakce trhů na koronavirus je přehnaná

Šéf Allianz: Reakce trhů na koronavirus je přehnaná

26.02.2020 16:23
Autor: ČTK

Současná reakce finančních trhů na nový typ koronaviru je přehnaná. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekl šéf největší evropské pojišťovny Allianz Oliver Bäte. Dopady nákazy na globální ekonomiku budou podle něj krátkodobé. Řekl také, že větší strach než o své podnikání má o bezpečí svých zákazníků. Virus přirovnal k silné chřipce, ze které se zatím ještě nestala pandemie.

"Momentálně vládne neopodstatněná panika," řekl Bäte. "Krátkodobá ekonomická aktivita se sníží, což bude mít dopady na globální hrubý domácí produkt. Neznamená to ale, že svět zítra skončí," pokračoval.

Kvůli rychlému nárůstu počtu nových případů nákazy koronavirem v Evropě i jinde výrazně oslabily akcie i komodity. Lidé se obávají, že nastane pandemie.

Pro Allianz představují potenciální riziko případné bankroty malých a středně velkých firem, které by koronavirus způsobil v Evropě. Allianz totiž v Evropě pojistila velké množství úvěrů. V Asii, odkud se začal nový koronavirus šířit, nemá tento typ podnikání tak výrazně zastoupen, řekl šéf pojišťovny.

Allianz v loňském roce zvýšila provozní zisk o tři procenta na rekordních 11,9 miliardy eur (skoro 302 miliard Kč). Bäte se domnívá, že na pojišťovacím trhu nastává a bude pokračovat konsolidace, které padnou za oběť slabší hráči. Allianz se ale podle něj není nucena s konkurencí spojovat, což zdůvodňuje dobrými hospodářskými výsledky pojišťovny.


Čtěte více:

El-Erian: Dopad epidemie koronaviru bude citelný, firmy přehodnotí globalizaci
26.02.2020 15:21
Trhy se příliš neznepokojují tím, jaký by koronavirus mohl mít dopad n...
Rozbřesk: Extrémní nejistota spojená s koronavirem vyhání investory z akcií
26.02.2020 9:46
Nejistota spojená s nástupem koronaviru zůstává extrémní. I když přírů...
Koronavirus (Covid-19): Co to je? Jak se přenáší? Jak se chránit? Zastaví jej alkohol a další mýty kolem...
26.02.2020 11:12
Koronavirus se přiblížil přímému dopadu na Česko a naše občany. Na Pat...
Žně ve zlatých ETF?
26.02.2020 12:59
Epidemie koronaviru zvedá zájem o zlato. Dalšímu růstu nevadí ani to,...

Váš názor
  • A co by mel rikat,
    26.02.2020 16:34

    kdyz Allianz drzi hafo akcii??
    Ticino
    • Re: A co by mel rikat,
      26.02.2020 18:09

      Co chcete od pojistovaka? To nebude lehké zakaslani. To zasáhne ekonomiku minimálně 1 a2 čtvrtletí. Spíš si myslím déle.
      MU
    • Re: A co by mel rikat,
      26.02.2020 18:03

      300? 3 000 když tak.
      MU
    • Re: A co by mel rikat,
      26.02.2020 16:57

      Na burze se mají řešit především čísla, ne příběhy! Dle WHO aktuální epidemie Eboly v Kongu z 3444 nakažených umřelo na nákazu 2264 lidí, nákazu přežilo 1167. Umrtnost cca 65%. Koronavirem onemocnělo údajně 80 000 lidí a umřelo asi 350 ( aktuální čísla WHO nenabízí ). Umrtnost cca 0,45%. Chřipka je podstatně větší zabiják. Koronavirus “zmaterializovali” bankéŕi a “armagedonoví” ekonomové, jen aby levně nakoupili. Naproti tomu češi skupují konzervy a roušky - jde vidět zdejší finanční gramotnost obyvatelstva.
      ……
      •  
        28.02.2020 11:53

        ....tak to vím naprosto přesně ....viz https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6....
        keris
        •  
          28.02.2020 11:55

          ....na tzv. španělskou chřipku /po 1.sv/ zemřelo cca 50 000 000 lidí, někde se uvádí i více.
          keris
Aktuální komentáře
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago