Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie v USA posilují díky vládním opatřením na pomoc ekonomice

Akcie v USA posilují díky vládním opatřením na pomoc ekonomice

19.03.2020 22:12
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie ve Spojených státech dnes po nedávných hlubokých propadech dokázaly uzavřít obchodování se zisky. Podpořila je další nouzová opatření světových vlád na pomoc ekonomice a finančním trhům. Ta mají odvrátit hlubokou a dlouhotrvající recesi, kterou by mohla vyvolat krize kolem šíření nového koronaviru. Na devizovém trhu zpevňoval dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes přidal 0,95 procenta a uzavřel na 20.087,40 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,47 procenta na 2409,41 bodu. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 2,30 procenta na 7150,58 bodu. Dnešní zisky přesto zdaleka nedokázaly vyrovnat ztráty, jaké hlavní americké indexy utrpěly za poslední měsíc.

Americká centrální banka (Fed) se dohodla s dalšími devíti zahraničními centrálními bankami na swapových operacích, v jejichž rámci od nich bude přijímat cizí měny a poskytovat za ně dolary. Fed dnes oznámil, že cílem opatření je pomoci uspokojit poptávku po dolarech a zmírnit napětí na finančních trzích, za kterým stojí obavy z ekonomických dopadů koronaviru.

Fed už má trvalé dohody o měnových swapech s pěti jinými centrálními bankami, včetně Evropské centrální banky (ECB). Nové dohody umožní centrálním bankám v Austrálii, Brazílii, Jižní Koreji, Mexiku, Singapuru, Švédsku, Dánsku, Norsku a na Novém Zélandu získat až 450 miliard dolarů (11,5 bilionu Kč).

Z jednotlivých titulů se dařilo především technologickým a energetickým společnostem. Internetový obchod Amazon si připsal 2,78 procenta. Technologická společnost Microsoft posílila o 1,65 procenta.

Na devizovém trhu zpevňoval dolar. Rostl třetí den za sebou - poptávku po něm vyvolávají obavy z dopadů nového koronaviru na ekonomiku.

Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti dalších světových měn, přidával kolem 21:30 SEČ 1,4 procenta na 102,58 bodu. Za celý týden vyrostl dolarový index o tři procenta. Euro na dolar ve stejnou dobu ztrácelo 2,1 procenta na 1,0688 USD. K japonskému jenu dolaru přidával 2,3 procenta na 110,53 JPY. Libra pak na dolar ztrácela 0,7 procenta na 1,1528 USD.

(Zdroj: Reuters, čtk, Bloomberg)

 

Čtěte více:

Nižší úroky, miliardy i biliony. Co kdo slíbil a už udělal proti dopadům koronaviru na ekonomiky
19.03.2020 13:32
Centrální banky snižují úroky, vlády slibují nebo už uvolnily miliardy...
Ropný armageddon
19.03.2020 14:44
Ropný armageddon. Jinými slovy těžko popsat aktuální dění na ropném tr...
Vypni zemi a trhy vyletí, radí hedgeový manažer Trumpovi
19.03.2020 15:09
Dlouholetý manažer hedgeových fondů Bill Ackman na svém twitterovém úč...
Roman Koděra: Současná situace má mnoho společného s rokem 2008
19.03.2020 16:08
Dá se přirovnat současný šok na trzích, vyvolaný pandemií koronaviru k...
Bloomberg: Pandemie způsobila největší odstávku průmyslu od 40. let
19.03.2020 15:05
Historici a odborníci mají za to, že odstávka těžkého průmyslu vyvolan...
Přinesou úlevu rostoucí teploty?
19.03.2020 18:36
V podstatě od počátku se uvažuje o tom, jak může pandemii ovlivnit poč...
Slabá data, bující nákaza i pomoc BoE. Odpoledne akciím svědčí
19.03.2020 17:11
Přísun nové podpory ze strany hospodářské politiky se nezastavil ani d...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data