Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie v USA by prý mohly klesnout o dalších 7 %. Je to zdravé, říká Morgan Stanley

Akcie v USA by prý mohly klesnout o dalších 7 %. Je to zdravé, říká Morgan Stanley

15.06.2020 16:31, aktualizováno: 15.6. 16:41
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Akcie na Wall Street po hlubokých ztrátách z minulého týdne otevřely dnes výrazně v mínusu. Podle americké banky Morgan Stanley byla ale korekce z minulého týdne zdravá a býčí trh se opět brzy rozběhne.

Všechny tři hlavní americké akciové indexy minulý týden utrpěly největší týdenní ztráty od 20. března. Přes víkend přitom ještě více narostly obavy z druhé vlny koronavirové nákazy, které americké akcie srazily (spolu s masivním vybíráním zisků po velkém návratu akciového investování) už minulý týden.

„Potvrzujeme svoje pozitivní stanovisko na americké akciové trhy, protože v novém ekonomickém cyklu a býčím trhu je příliš brzy. Korekce z minulého týdne byla opožděná a má pravděpodobně další potenciál 5-7% sesunu. To je zdravé a my takovýto útlum kupujeme s tendencí k cyklickým titulům a titulům s malou a střední kapitalizací,“ citoval web MarketWatch analytický tým v čele s Michaelem Wilsonem.

Korekce jsou po rychlých pohybech směrem nahoru podle této banky „normální“ a ta z minulého týdne pak byla opožděnou záležitostí v trendu, který banka označuje za nový cyklický býčí trh.

Index S&P 500 by tak mohl spadnout na 2800 bodů a Nasdaq na 8500 bodů, než se býčímu trhu „doopravdy“ vrátí dech, domnívá se také Morgan Stanley. Zotavení ve tvaru V na trzích podle ní předznamenává zotavení tvaru V v ekonomice a v ziscích. „Také se to v řadě způsobů skoro identicky řídí trendem z roku 2009,“ tvrdí analytici.

Se zotavováním ekonomiky se podle nich povede stále dobře akciím vysoce kvalitních firem a růstovým titulům, budou mít ale co dělat, aby stíhaly cykličtější sféry trhu, jako jsou automobilky a zboží každodenní spotřeby.

Indexy Dow Jones a S&P 500 ztratily minulý týden 5,5 %, respektive 4,7 % a Nasdaq 2,3 %. Pro všechny tři to byl nejhorší týden od 20. března.

Podle hlavního ekonoma Spartan Capital Securities Petra Cardilla se trh nachází uprostřed korekce. Kromě toho panovala na trhu velká horečka.

Podle nedělní poznámky Eda Yardeniho z Yardeni Research se nálada na trhu zlepšovala moc rychle, a ten si teď možná musí udělat pauzu.

S&P 500 dnes otevřel níže o 47,55 bodu, tedy 1,56 % na 2993,76 b. Nasdaq Composite ztratil v úvodu 161,91 bodu, tedy 1,69 % na 9 426,90 bodu. Ztrátám vévodily tituly, které by mohly nejvíce profitovat z úspěšného otvírání americké ekonomiky. Padaly tituly jako Carnival a Royal Caribbean, United Airlines, American Airlines, Kohl’s či Gap - tedy teny typ akcií, které rostly v květnu, když se investoři domnívali, že v otázce koronaviru už to nejhorší skončilo.

Kde je dnes S&P 500?:


korekce trhy akcie Wall Street býčí trh

 

Zdroje: CNBC, Morgan Stanley, Reuters

 
 

Čtěte více:

The Economist: Když corona býval jen název piva...
15.06.2020 14:27
Podle teorie kognitivní disonance je pro nás stresující držet se dvou ...
Týdenní výhled: Obavy z druhé vlny, otazníky nad V-zotavením a vystoupení šéfa Fedu
15.06.2020 12:57
Začátek nového týdne se na finančních trzích odehrává ve znamení obav ...
Nemovitosti v ČR letos plošně nezlevní, pouze ty luxusní
15.06.2020 14:08
Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech rostly téměř ne...
Zájem o dluhopisy pro občany v sedmé emisi stoupl, začíná nová
15.06.2020 15:33
Lidé si v sedmé emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyz...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.02.2026
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - CPI, y/y