Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
CZG zveřejňuje výsledky, tokijskou burzu zasáhl výpadek a futures jsou zelené

CZG zveřejňuje výsledky, tokijskou burzu zasáhl výpadek a futures jsou zelené

01.10.2020 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká zbrojovka zveřejňuje výsledky za první pololetí. Zisk činil 382 mil. proti 500 mil. v 1H19, tržby byly na úrovni 3 360 mld. oproti 2 963 mld. v 1H19. Očekává se, že se společnost začne obchodovat na burze zítra.

Z českých dat nás dnes v 9:30 čekají PMI v průmyslu za září, kdy je konsensus nastaven na 51,0 b. proti předchozím 49,1 b.

Epidemie Covid-19 ve Velké Británii není pod kontrolou. Počet hospitalizací i úmrtnosti roste, varoval hlavní vědecký pracovník vlády. Včerejší počet registrovaných případů je zde zatím rekordní. Obavy z šíření viru jsou i v USA, přičemž míra infekce roste ve Wisconsinu a New Jersey. Jsou tu ale i povzbudivější signály ohledně vakcín - AstraZeneca předpokládá, že bude připravena na zrychlené přezkoumání evropskými regulačními orgány a sází se i na schválení rychlého testu francouzské farmaceutické společnosti. Po opravě chyby ministerstvem zdravotnictví v Česku za včerejšek přibylo 2 932 nově nakažených covid-19.

Závěrečné plánované kolo jednání o brexitu pokračuje a trhy netrpělivě očekávají informace o tom, zda smířlivější tón Velké Británie a Evropské unie povede ke hmatatelnému pokroku. Zpráva EY uvádí, že firmy poskytující finanční služby dosud kvůli brexitu přesunuly z Velké Británie aktiva v hodnotě více než 1,2 bilionu liber a přibližně asi 7 500 zaměstnanců, a další pravděpodobně přibydou. Obchodníci s měnami a sazbami také sází na smírnější uzavření rozhovorů.

Šance Joe Bidena dostat se do Bílého domu se podle profesionálních prognostiků po první debatě zvýšila. Ti nyní vidí 78% šanci na vítězství tohoto demokratického kandidáta na prezidenta. Během debaty získala Bidenova kampaň téměř 10 milionů dolarů. A to navzdory tomu, že se zvrtla do nadávek a hašteření, což přimělo debatní komisi k úvaze o změně formátu.

Evropská unie zahájí ve čtvrtek dvoudenní summit s německou kancléřkou Angelou Merkelovou ve snaze překlenout rozdíly mezi členy a dát tak šanci balíčku na oživení v hodnotě 1,8 bilionu eur. Merkelová uvedla, že Německo se vrátí na normální úroveň výdajů co nejdříve a hájila jeho bezprecedentní půjčky jako řešení výpadku během pandemie. Očekává se také, že francouzský prezident Emmanuel Macron se bude zabývat konfliktem mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Tureckou rétoriku označil za „nebezpečnou“ a od vůdců se očekává, že vyzvou k vyvážení vztahu EU s Čínou.

Akciové obchodování v Asii zasáhl vůbec nejhorší výpadek, který v Japonsku způsobil, že tokijská burza zastavila obchodování na celý den.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 +0,3 %, FTSE 100 +0,5 % a DAX +0,2 %.

Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů
ze dne 30.09.2020
Burza Index Závěrečná cena Změna (%)
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index WIG20 1712.73 -0.32
PX Index PX 868.33 0.70
Budapest SE Index BUX 32923.53 0.75
Česká republika
Největší vzestupy
Název Změna (%)
MONETA MONEY BANK 3.50
STOCK 2.06
ERSTE BANK 1.15
PHILIP MORRIS ČR 1.03
CETV 0.71
Největší pády
Název Změna (%)
ČEZ -0.68
VIG -0.29
 
 
 
 

Čtěte více:

Bullard: Pokud byl někdy čas uvažovat o vyšší inflaci, je to nyní
01.10.2020 5:59
Nová strategie, kterou před nedávnem oznámil Fed, bude fungovat a pomů...
Wall Street jako na houpačce. Palantir po IPO +31 %
30.09.2020 22:02
Středeční seance na Wall Street začala ve velmi pozitivním duchu. Dobr...
Vláda pro příští rok navrhuje schodek rozpočtu 320 miliard korun. Za limity zákona, říká rozpočtová rada
01.10.2020 8:41
Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo