Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lufthansa snížila čtvrtletní ztrátu na polovinu, zhoršuje však odhad kapacit

Lufthansa snížila čtvrtletní ztrátu na polovinu, zhoršuje však odhad kapacit

29.04.2021 10:38
Autor: Redakce, Patria.cz

Německé aerolinky Lufthansa měly za první čtvrtletí čistou ztrátu 1,05 miliardy eur (27,2 miliardy Kč), která se ale díky citelnému omezení nákladů meziročně snížila bezmála na polovinu. Největší evropská letecká skupina, pod kterou spadají mimo jiné aerolinky Austrian Airlines, Swiss či Eurowings, v dnešní zprávě zároveň zhoršila výhled kapacity na letošní rok. Lufthansa tak nyní počítá se 40 procenty úrovně před pandemií, zatímco před necelými dvěma měsíci čekala 40 až 50 procent.

Ztráta před úroky a zdaněním (EBIT) se v prvním čtvrtletí snížila o 30 procent na 1,14 miliardy eur. Aerolinky také o 19 procent snížily počet zaměstnanců, provozní náklady pak firma snížila o 51 procent. V obou těchto hlediscích hospodaření firma překonala odhady analytiků.

Firma očekává mezi dubnem a červnem postupné zvyšování poptávky, na druhé pololetí počítá s "výrazným oživením trhu". Odkazuje přitom na stanovisko Evropské unie, která v létě patrně nechá do Evropy cestovat Američany očkované proti covidu-19.

"Víme, že rezervace prudce stoupnou pokaždé, když se uvolní restrikce a je možné znovu cestovat," uvedl šéf podniku Carsten Spohr.

Letecká společnost zároveň plánuje, že rychle splatí úvěr devět miliard eur, který dostala ve formě státní pomoci. Na valné hromadě akcionářů 4. května se pokusí získat jejich souhlas k tomu, aby získala dalších 5,5 miliardy eur na posílení kapitálu.

Čistý dluh společnosti se v prvním čtvrtletí zvýšil o jednu miliardu eur a ke konci března činil 10,9 miliardy eur.

Akcie společnosti v systému Xetra klesly letos zatím o 0,8 procenta. Dnes dopoledne odepisovaly zhruba 0,3 procenta.

Výkonnost akcií Lufthansy za poslední rok:

Lufthansa akcie letectví ztráta 

Zdroje: ČTK, Patria.cz, Bloomberg

 

 


Čtěte více:

Lufthansa vykázala za rok 2020 rekordní ztrátu 6,7 miliardy eur
04.03.2021 8:39
Německé aerolinky Lufthansa vykázaly za loňský rok kvůli dopadům pande...
Kdysi je s velkou slávou privatizovaly. Teď evropské vlády zase usedají v kokpitu
07.04.2021 15:39
Desítky let měla řada největších evropských aerolinek od státu a jeho ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa