Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Analytik velkých dat Palantir zvýšil tržby o polovinu, začne přijímat bitcoin

Analytik velkých dat Palantir zvýšil tržby o polovinu, začne přijímat bitcoin

12.05.2021 8:26
Autor: ČTK

Americké softwarové společnosti Palantir, která se specializuje na analýzu takzvaných velkých dat, stouply v prvním čtvrtletí tržby o 49 procent na 341,2 milionu dolarů (7,2 miliardy Kč). Podnik, který spolupracuje mimo jiné s americkou výzvědnou službou CIA, dnes uvedl, že od zákazníků začal přijímat platby v bitcoinech. Zvažuje též investice do kryptoměn.

Výsledek hospodaření předčil očekávání analytiků dotazovaných společností Refinitiv, kteří v průměru prognózovali tržby 332,2 milionu dolarů. Zisk na akcii bez mimořádných položek činil čtyři centy. Akcie Palantiru s během včerejšího obchodování připsaly 9,5 %, v aftermarketu pak posílily o další 2,5 %.

V aktuálním čtvrtletí Palantir očekává zvýšení tržeb o 43 procent na 360 milionů dolarů. Analytici prognózují 344,3 milionu dolarů.

Podnik vešel ve známost zejména díky zakázkám pro americkou vládu. Software společnosti klientům umožňuje analytický pohled na vlastní provoz. Na založení firmy se v roce podílel vlivný podnikatel Peter Thiel, který v roce 2016 podpořil kandidaturu Donalda Trumpa.

Společnost se nevyhnula kontroverzím. Někteří analytici a odborníci zpochybňují její tržní hodnotu a připomínají - s ohledem na data, k nimž má Palantir přístup - otázku chrany osobních údajů.

 

Čtěte více:

Odměňování akcionářů na pražské burze začíná. KB má dividendu schválenou, ČEZ to čeká
26.04.2022 12:29
Jak firmy s akciemi na prestižním trhu pražské burzy odmění svoje podí...
Rozvaha Fedu a akcie
11.05.2021 17:04
S oživením americké ekonomiky se množí i úvahy o tom, kdy Fed začne su...
Spolu s akciemi klesají i dluhopisy nebo zlato. Nervozita je vysoko
11.05.2021 17:50
Hlavní finanční trhy nadále svírá velká nervozita. Dnes vyšel lepší pr...
Wall Street zakončila v červeném, velký obrat na technologiích
11.05.2021 22:06
Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den v záporných hodnotá...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y