Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pavol Mokoš: Evropské trhy pokračují v odrazu od dna, v centru zájmu výsledky firem a technologie

Pavol Mokoš: Evropské trhy pokračují v odrazu od dna, v centru zájmu výsledky firem a technologie

01.02.2022 11:47
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne optimisticky a mažou část lednových ztrát v návaznosti na včerejší silný růst na Wall Street. Německý DAX přidává 0,8 %, francouzský CAC 40 roste o 1 %, zatímco evropský Stoxx 600 posiluje o 1,1 %. Futures na americké akciové indexy po dvoudenní rally indikují jen mírný pokles kolem 0,2 %. Po slabém otevření výsledkové sezony za 4Q bankami na Wall Street se postupně investoři uklidňují silnými reporty od gigantů jako Apple nebo Microsoft. Před otevřením amerického trhu zveřejní své výsledky za minulý kvartál UPS nebo Exxon Mobil, zatímco po zavření se můžeme těšit AMD, Starbucks nebo General Motors

Výsledky za 4Q dnes představila švýcarská banka UBS, která hospodařila s čistým ziskem 1,35 mld. USD, zatímco analytici v průměru očekávali zisk ve výši 916 mil. USD. UBS zároveň zvyšuje plán odkupu vlastních akcií na celkových 7,6 mld. USD z 4 mld. USD s tím, že své akcie v objemu 2,6 mld. USD již nakoupila ve 4Q.

Akcie UBS rostou o více než 6 %. Index západoevropských bank Stoxx 600 Banks roste o více než 1 %. V rámci sektorů však vedou technologie, když index Stoxx 600 Technology posiluje o bezmála 2 % poté, co včera vzrostl o 2,8 %. Uklidnění přichází především z Wall Street, kde poslední dva dny byly ve znamení rally u technologií. 

Pozitivní vývoj na západoevropských trzích se promítá i do obchodování ve středoevropském regionu. Index pražské burzy PX roste o 0,2 %, rakouský ATX přidává 0,7 %, polský WIG 20 zpevňuje o 0,5 %, zatímco maďarský BUX ztrácí 0,3 %. Index PX táhnou především akcie Komerční banky, které rostou o 0,7 % na 965 .

TIP: Webinář Staňte se mistry tradingu II vedu již dnes 1. února od 15:00. Přihlaste se zde. Mimo jiné se podíváme i na tradingové techniky Stana Weinsteina. Tento trader se proslavil především svou knížkou Secrets for Profiting in Bull and Bear Markets, spíše než by ohromoval svými tradingovými výsledky. To ale nic neubírá na vážnosti jeho poznatků a strategií. Ostatně, co může být špatného na pravidlech, jako je vstup do pozice při prolomení podpory či rezistence, obchodování ve směru dlouhodobého trendu akcie i celého trhu, používání trailing stopů nebo klouzavých průměrů? 

Denní souhrn závěrečných cen z pražské burzy
ze dne 31.01.2022
Název Závěrečná cena Změna (%)
ČEZ 803.00 0.06
KOMERČNÍ BANKA 958.00 1.54
O2 C.R. 268.00 -0.19
ERSTE BANK 1006.00 -0.30
PHILIP MORRIS ČR 16500.00 0.00
VIG 627.00 0.80
MONETA MONEY BANK 93.45 1.08
KOFOLA ČS 312.00 0.00
Největší vzestupy
Název Změna (%)
KOMERČNÍ BANKA 1.54
MONETA MONEY BANK 1.08
VIG 0.80
ČEZ 0.06
Největší pády
Název Změna (%)
ERSTE BANK -0.30
O2 C.R. -0.19

 

Čtěte více:

Nenechme se mýlit současnou korekcí. Akcie stále počítají s velmi přívětivou budoucností
31.01.2022 17:26
Za poslední půl rok jsou americké akcie v indexu SPX na černé nule, za...
FX Strategie: První letošní zasedání ECB může euru pomoci, s korunou nezahýbal ani Fed
01.02.2022 6:06
Čeká nás první zasedání ECB v tomto roce a i malá změna v rétorice můž...
Trhy se oklepávají po prudkých propadech, dno ale za námi stále být nemusí
31.01.2022 22:05
Poslední den prvního měsíce letošního roku zámořské indexy pokračovaly...
Mrazivý start roku v akciích: Dow Jones zažil nejhorší leden od roku 2016, Evropa nejhorší měsíc od konce 2020
01.02.2022 8:44
Evropské akcie včera sice posílily, ale mají za sebou nejhorší měsíc o...
Nákupní horečka v sektoru videoher pokračuje, bitcoin má za sebou rudý měsíc a Komerční banka dostala novou cílovou cenu
01.02.2022 8:52
Nákupní horečka v sektoru videoher pokračuje oznámením Sony o převzetí...
Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data
01.02.2022 11:19
Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC