Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Po rozpačitém začátku nastala v zámoří rally

Po rozpačitém začátku nastala v zámoří rally

02.06.2022 22:03
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Americké indexy po rozpačitém začátku nabraly směr neomylně vzhůru a nejširší index S&P 500 zakončil obchodní den se ziskem 1,8 %. Technologický Nasdaq ho dokonce překonal, když přidal 2,7 %. Sektorově se nejvíce dařilo základním materiálům (+2,7 %) a komunikacím (2,6 %). Ztrácel pouze sektor energetiky a to jenom kosmeticky (-0,3 %). Index výrobců polovodičů SOX pak přidal 3,6 %, tažen solidním výkonem společnosti Nvidia (+6,9 %).

Začátek seance byl ovlivněn proslovem viceprezidentky FEDu Lael Brainardové, která podporuje ještě několik půlprocentních zvýšení sazeb a příliš nepočítá s přerušením utahování měnových kohoutů v září pokud cenová tlaky nebudou ochládat. Z makroekonomického pohledu byla dnes středem pozornosti nezaměstnanost, která je na rekordně nízkých úrovních a ekonomika v USA se „pyšní“ 11,4 miliony neobsazených pracovních pozic. Průzkum ADP ale ukázal, že za poslední měsíc bylo obsazeno pouze 128 000 míst při očekávání 300 000 míst. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti poklesly na 200 000 při očekávání 210 000. Makro tedy vyšlo poměrně rozporuplně.

Všeobecně pozitivní nálada na trzích přispěla k tomu, že i Microsoft uzavřel přes úvodní výrazné ztráty v zelených číslech. Tato společnost nás po dlouhé době překvapila negativně, když přistoupila ke snížení svého výhledu zisku na čtvrtý kvartál, z důvodu měnových vlivů. Přes úvodní více než 3% ztrátu ale ukončuje obchodní den alespoň 0,8 % v zisku. Stejné problémy dnes oznámila společnost Hewlett Packard, která ještě přidala, že horší zisk očekává také kvůli zastavení svých obchodních aktivit v Rusku. Její akcie ale zakončily den 1,1% ztrátou.

Nové investice oznámila automobilka Ford, která plánuje otevřít nové továrny ve státech Michigan, Ohio a Missouri, a plánuje na ně vynaložit 3,7 miliardy USD. Ford na to reaguje růstem o 2,5 %.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.11.2025
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl
15:36Jakub Blaha: AMD představilo dlouhodobé finanční cíle, zisk má vyrůst o 400 procent  
15:34Goldman Sachs: Americké akcie čeká slabší dekáda, diverzifikujte mimo USA  
14:39Švýcarský On navyšuje výhled a chce být nejprémiovější sportovní značkou na trhu
13:32Foxconn zvýšil zisk o 17 %, chystá spolupráci s OpenAI
13:19Dolar nejatraktivnějším aktivem? Carry strategie poráží akcie i dluhopisy
12:42RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33AI čipy potáhnou AMD k rekordním ziskům, míří na 35% růst tržeb
10:50Akcie jsou na tom dnes smíšeně, pozitivní vývoj však převládá  
10:29Světová poptávka po ropě a plynu může růst až do roku 2050, uvedla agentura IEA
10:03Infineon očekává návrat k růstu tržeb díky zlepšenému výhledu v segmentu umělé inteligence
8:57Rozbřesk: Redukce růstu ve čtvrtém čtvrtletí by měla být do jednoho procentního bodu
8:51CFO ČEZ pro Patria.cz, Infineon sází na AI, AMD predikuje 35% růst tržeb a futures jsou smíšené  
7:59GasNet i jaderný rekord versus padající ceny elektřiny, rozklíčovává výsledky i výhled šéf financí ČEZ Novák
6:09Wells Fargo varuje: Technologie jsou nadhodnocené, je čas realizovat zisky
11.11.2025
22:02Wall Street bez jasného směru: Dow Jones posílil, zatímco Nasdaq mírně ztratil  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.