Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru. Firma podle něj porušila podmínky

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru. Firma podle něj porušila podmínky

06.06.2022 16:59
Autor: ČTK

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit od smlouvy o převzetí internetové společnosti Twitter, za kterou nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Jeho právní zástupce uvedl, že Twitter odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Dodal, že takový postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo ji zrušit.

Akcie Twitteru na tyto informace reagovaly více než pětiprocentním poklesem. Musk už minulý měsíc uvedl, že dohoda o převzetí Twitteru je dočasně pozastavena a že čeká na údaje ohledně podílu falešných a spamových účtů.

V dnešním dopise podepsaném Muskovým právním zástupcem Mikem Ringlerem se podle serveru CNBC píše, že Twitter upírá Muskovi právo na získání údajů o falešných a spamových účtech, čímž porušuje podmínky dohody o převzetí.

Musk se na převzetí společnosti Twitter dohodl v dubnu. Slíbil, že podnik ozdraví, zvýší počet uživatelů a umožní větší svobodu slova. Za jednu ze svých priorit označil vymýcení automatického rozšiřování spamů.

Akcie společnosti Twitter dnes po otevření Wall Street klesaly o zhruba 5 procent. Směrem k polovině seance ztráty mírně redukovaly na -3,4 procenta. Graf níže ukazuje jejich vývoj od začátku roku do 2. června:

001

Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku zhruba 211 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč).


Čtěte více:

Elon Musk si od 19 investorů zajistil 7,14 miliard dolarů na nákup Twitteru
05.05.2022 14:52
Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk si zajistil 7,14 miliardy dola...
Elon Musk zveřejnil, že
13.05.2022 12:12
Akcie Twitteru umazaly přes pětinu své hodnoty poté, co Elon Musk zatw...
Elon Musk: Nevylučuji dohodu na převzetí Twitteru za nižší cenu
17.05.2022 9:00
Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jed...
Investoři Twitteru žalovali Muska za to, že o navýšení svého podílu informoval se zpožděním
27.05.2022 8:30
Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpož...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m