Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
H&M (+9,3 %) v prvním kvartálu překvapivě vykázalo zisk. Inflace spotřebitele od nákupů neodradila

H&M (+9,3 %) v prvním kvartálu překvapivě vykázalo zisk. Inflace spotřebitele od nákupů neodradila

30.03.2023 9:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Švédskému prodejci oděvů H&M vzrostl v prvním fiskálním čtvrtletí letošního roku provozní zisk na 725 milionů švédských korun z 458 milionů SEK ve stejném období loni. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení. Analytici přitom očekávali, že firma se propadne do ztráty, protože spotřebitelé v souvislosti s inflací omezili své výdaje. Akcie ve Stockholmu rostou o více než 9 %.

2

Podle průzkumu agentury Refinitiv mezi analytiky měla firma vykázat ztrátu 1,1 miliardy SEK. Již dříve firma uvedla, že její tržby se za tři měsíce do konce února zvýšily o 12 procent na 54,87 miliardy SEK. V místních měnách tržby stouply o tři procenta. Bez zahrnutí Ruska, Běloruska a Ukrajiny byly tržby vyšší o 16 procent.

Firma uvedla, že konsolidace výdělků její platformy s použitým oblečením Sellpy zvýšila zisk o zhruba jednu miliardu SEK. Varovala ale, že celkové prodeje H&M v jarní sezoně v řadě zemí zaostávají kvůli chladnému počasí.

Společnost vykazuje známky toho, že se jí daří dostat náklady pod kontrolu. Stále se však potýkala s problémy v konkurenci s hlavním rivalem, španělskou firmou Inditex, vlastníkem řetězce Zara a dalších značek. Ohrožují ji také expandující internetoví prodejci takzvané rychlé módy, jako jsou SHEIN a Temu.

Společnost H&M byla založena v roce 1947 a je druhým největším oděvním řetězcem na světě. Kromě hlavní značky H&M vlastní i značky COS, Monki, Weekday, & Other Stories, H&M HOME, ARKET a Afound. Provozuje 4664 obchodů v 77 zemích, včetně České republiky.

Zdroj: ČTK, Patria

 

Čtěte více:

Prodejce módy H&M ve čtvrtém kvartálu navýšil čisté tržby o deset procent a lehce překonal odhady
15.12.2022 9:30
Švédský oděvní řetězec H&M ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čisté...
Provozní zisk H&M se od září do listopadu propadl. Firma čelila prudce rostoucím nákladům a oslabení spotřebitelské důvěry
27.01.2023 10:06
Švédskému oděvnímu řetězci H&M se od září do listopadu snížil provozní...

Váš názor
  •  
    30.03.2023 15:01

    "...vykázalo zisk. Inflace spotřebitele od nákupů neodradila" Mě ano. Ale v Hadrech a žMolkách jsem nekupoval ani předtím.
    Ullsperger
Aktuální komentáře
31.03.2026
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa