Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs aktualizovali svůj seznam evropských akciových tipů a doporučují konkrétní obchodní strategii

Goldman Sachs aktualizovali svůj seznam evropských akciových tipů a doporučují konkrétní obchodní strategii

08.04.2024 15:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Goldman Sachs aktualizovala svůj seznam tipů v Evropě a doporučila investorům konkrétní obchodní strategii vzhledem k nejistotě ohledně dalšího růstu trhů. I přes nevýrazný výkon v minulém týdnu je celoevropský index Stoxx 600 meziročně o 6,55 % výše a za posledních 12 měsíců zhruba o 14,6 %. Analytici Goldman Sachs však poznamenali, že „se investoři ptají, jak moc nahoru ještě půjde“.

Pro obchodování s evropskými akciemi doporučují vyváženou strategii vzhledem k tomu, že investoři „v příštích několika letech čelí plošší trajektorii akciových trhů“. Tato strategie zahrnuje nadvážení různých skupin akcií tak, aby fungovaly jako zajištění proti nejistotě na trhu. Upřednostňují ”defenzivní společnosti se silným růstem rozvahy, které reinvestují a jsou schopny dosáhnout vynikajícího růstu zisků, stejně jako vyspělé společnosti, které generují hotovost a jsou schopné zpětně odkupovat akcie a vyplácet dividendy, a společnosti s menší kapitalizací i nižší valuací.“

Dva konkrétní nejnovější přírůstky do evropského seznamu tipů Goldman Sachs patří Unibail-Rodamco-Westfield a JCDecaux:

Unibail-Rodamco-Westfield


Analytik Goldmanů Jonathan Kownator je na francouzského giganta komerčních nemovitostí Unibail-Rodamco-Westfield býčí. "Konstruktivní výhled na evropského spotřebitele spolu se zpomalující online penetrací by měl vést k vyššímu počtu obchodů, což je pro maloobchodní pronajímatele dobré znamení," domnívá se.

Do portfolia nemovitostí společnosti Unibail patří Francie, Španělsko, Německo, Velká Británie a další státy v Evropě i v USA. Maloobchod tvoří přibližně 92 % jeho portfolia, dodal Kownator, a většinu těchto prostor zabírají obchody „v bohatších oblastech s výrazně nadprůměrnou hustotou prodeje“. "Zlepšující se poptávka po maloobchodu podporuje silnější provozní trendy růstu obsazenosti a nájemného," dodal.

Goldman Sachs má na tuto akcii 12měsíční cílovou cenu 107 eur, což jí dává potenciál růstu kolem 46,8 %.

JCDecaux

Dalším přírůstkem na seznam tipů je francouzská reklamní společnost JCDecaux známá svými reklamami na autobusových zastávkách, billboardech a městském mobiliáři. Analytička Lisa Yang očekává, že tato společnost zaznamená v roce 2024 na pozadí velkých sportovních událostí, včetně fotbalového mistrovství UEFA a olympijských her v Paříži, organický růst o 9,2 %, tj. nad rámec konsensu trhu.

”Analýza olympijských her v Londýně 2012 ukazuje významný nárůst podílu zahraničí (OOH) na širších výdajích na reklamu ve Velké Británii, od čehož očekáváme, že se to projeví i u Paříže. A vzhledem k tomu, že tato firma drží cca 50% podíl na trhu OOH ve Francii, tak to bude mít relativně největší přínos právě pro JCD,“ uvedla Goldman Sachs v komentáři.

"Další podporu by mělo poskytnout Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2024 v Německu, kdy JCD má cca 35% podíl na trhu a městské mobiliáře ve velkých městech." Mezi další příležitosti, které Yang očekává, patří oživení mezinárodních cestujících do Číny, což by mělo posílit dopravní divizi.

Goldman dává této akcii cílovou cenu 25,90 eur s potenciálním růstem kolem 41,8 %.

Zdroj: CNBC

 
 
 

Čtěte více:

Investiční tipy: Téma - Návrat ke kořenům
17.01.2024 8:03
„V Investičním výhledu pro letošní rok jsme psali, že letos na rozdíl ...
Investiční aktiva podle návratnosti a rizika měřeného jedním méně obvyklým způsobem. Extrémem bylo zlato i evropské akcie
14.03.2024 17:44
Pokud porovnáváme jen návratnost různých investičních aktiv, může se l...
Šéf Renaultu vyzval Evropu k větší spolupráci v oblasti elektromobilů
20.03.2024 9:16
Evropa by měla vyvinout větší společné úsilí, aby dokázala obstát v ko...
Britské akcie jsou nyní (historicky) mimořádně levné a Evropa už obchoduje s výrazným diskontem i vůči Japonsku
28.03.2024 6:03
Poměr cen akcií k ziskům obchodovaných firem (PE) nemusí být tím nejle...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2025
14:45Hodnotoví investoři slaví návrat na výsluní. Porážejí růstové strategie
12:45Technická analýza: Hvězda roku 2024 stále září. Akcie Palantiru pokračují ve svém růstu  
12:30Škoda zvýšila čtvrtletní odbyt skoro o 19 procent, nejvíce ze značek Volkswagenu
11:39Evropské akcie slušně stoupají i přes vracející se celní chaos  
10:33FT: Americký Merck chce za deset miliard USD koupit výrobce léků Verona
10:26Jakub Blaha: Česká zbrojovka dodá německým ozbrojeným složkám až 186 tisíc nových pistolí  
10:09Spojené státy by letos mohly na clech vybrat 300 miliard dolarů, myslí si ministr financí
9:05Rozbřesk: O odkladu recipročních cel, překrásných daní, dolaru a Fedu
8:54Evropa zahájí mírně pozitivně, Boeing zvýšil dodávky a Meta investuje do výrobce brýlí  
8:37Trumpova nová cla míří na měď, dostane se i na léky
6:41Investiční výhled pro 2H25 - Zvykáme si na chaos: Role dolaru, zajištění, sektorů a regionů  
08.07.2025
17:57Je rozdíl mezi útěkem od USA a menším nadšením z nich
16:33Vyčkávání na celní politiku USA  
16:09Traders Talk: Apple ztrácí klíčové mozky, Komerčka obrací trend a ČEZ přikovaný k 1200 Kč
15:00EU definitivně schválila vstup Bulharska do eurozóny od 1. ledna 2026
14:03Trhy se blíží mánii. Pro small caps je to zlověstné znamení
11:32Trumpova celní politika na houpačce. EU hledá rovnováhu před srpnovým deadlinem
11:24Zatímco dluhopisy dál ztrácejí, akcie v Evropě se na směru neshodnou  
11:06Když Čína zavře kohoutky. Ceny vzácných zemin letí vzhůru
11:00Nezaměstnanost v červnu beze změny na 4,2 %, ochlazování ale plíživě pokračuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC