Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Německý Continental výrazně zvýšil čtvrtletní zisk, ale zhoršil odhad tržeb

    Německý Continental výrazně zvýšil čtvrtletní zisk, ale zhoršil odhad tržeb

    11.11.2024 9:15
    Autor: ČTK

    Německý výrobce automobilových součástek Continental ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 63 procent na 486 milionů eur (zhruba 12,3 miliardy Kč). Firma, která působí i v České republice, to dnes oznámila v tiskové zprávě. Zároveň opět zhoršila odhad celoročních tržeb. Akcie klesají o 2 %.

    1

    Ve třetím čtvrtletí se tržby meziročně snížily o čtyři procenta na 9,8 miliardy eur. V celé letošním roce nyní firma očekává tržby v rozmezí od 39,5 do 42 miliard eur. V dosavadní prognóze celoroční tržby odhadovala na 40 až 42,5 miliardy eur.

    Za zhoršením odhadu tržeb stála divize ContiTech, která dodává širokou škálu produktů různým průmyslovým odvětvím, zatímco výhled divizí zaměřených na automobilové součástky a pneumatiky zůstal beze změny. Continental zhoršil odhad celoročních tržeb i v srpnu, tehdy tento krok zdůvodnil mimo jiné slabší poptávkou po osobních automobilech v Evropě.

    V dnešní zprávě firma uvedla, že celosvětová výroba osobních aut a lehkých užitkových vozidel se ve třetím čtvrtletí snížila zhruba o pět procent na 21,6 milionu vozů. Z toho v Evropě produkce klesla o šest procent na 3,6 milionu vozů. Společnost předpověděla, že globální výroba osobních a lehkých užitkových aut se sníží také v celém letošním roce.

    "Za třetí čtvrtletí jsme vykázali dobré výsledky, v automobilové divize jsme zvýšili zisky. Tváří v tvář slabé poptávce jsme toho dosáhli snížením nákladů a úpravou cen," uvedl šéf podniku Olaf Schick. "ContiTech se však nadále potýká se slabými podmínkami v tomto odvětví v Evropě a Severní Americe," dodal.

    Společnost Contintental v únoru oznámila, že hodlá v rámci úsporného programu ve svých automobilových aktivitách zrušit kolem 7150 pracovních míst, což je přes tři procenta celkové pracovní síly. V českých závodech divize Continental Automotive Czech Republic by se opatření mělo týkat asi 230 lidí.

    Společnost Continental se prostřednictvím úsporných opatření snaží posílit konkurenceschopnost svých automobilových aktivit v době, kdy odvětví přechází od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Automobilové aktivity Continentalu nezahrnují výrobu pneumatik, která tvoří samostatnou divizi. V České republice vyrábí Continental pneumatiky v Otrokovicích.

     

    Čtěte více:

    Skupina mmcité zveřejnila výsledky za Q3 2024. Tržby meziročně klesly, výhled zisku drží na 101 mio. CZK
    05.11.2024 8:19
    Skupina mmcité, jejíž akcie se obchodují na trhu Start pražské burzy, ...
    Vítr na lopatky Vestas (-9 pct) stále nefouká. Zlepšení přijde, ale 'bude to trvat'
    05.11.2024 11:44
    Akcie Vestas Wind Systems se propadly na nejnižší úroveň od roku 2020 ...
    Automobilce Toyota ve čtvrtletí poprvé za dva roky klesl provozní zisk
    06.11.2024 9:50
    Provozní zisk japonské automobilky Toyota Motor ve druhém čtvrtletí je...
    Čtvrtletní zisk majitele British Airways vzrostl o 15 procent
    08.11.2024 16:57
    Britsko-španělské skupině IAG, majiteli aerolinek British Airways či I...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách