Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,33
KB-0,98
PKN87,2487,350,00
Msft505,69505,78-0,02
Nokia4,0314,141-0,68
IBM280,26280,38-0,84
Mercedes-Benz Group AG51,6551,66-1,90
PFE24,6124,620,02
16.07.2025 20:30:48
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 16.07.2025 19:36:43
Shop Apot Eur (Frankfurt)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
97,10 5,37 4,95 363 890
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 16.07.2025
17:00Evropská komise navrhla rozpočet na období 2028-2034 ve výši dvou bilionů eur, uvedl eurokomisař Serafin. Rozpočet označil za ambiciozní a flexibilní.
(ČTK)
15:35Slovenská bezpečnostní firma Eset loni celosvětově zvýšila zisk o sedm procent na 100 milionů eur, tedy přibližně 2,5 miliardy korun. Výnosy se zvýšily o devět procent na 691 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 17 miliard korun. Česká pobočka Esetu se na celkovém výsledku podílela výnosy ve výši 626 milionu korun (ČTK)
14:57

Commerzbank - R

......  
12:55

ThyssenKrupp -

......  
12:36

Renault - Deuts

......  
8:08

Společnost ASML hlásí za 2Q objednávky ve výši 5,45 mld. EUR, čekalo se 4,8 mld. Za celý finanční rok 2025 firma očekává meziroční růst prodejů o 15 %

(Bloomberg)
 15.07.2025
17:48

ASML - KBC Secu

......  
16:42Železniční dopravce Arriva koupí od českého výrobce Škoda Group 22 nových dálkových vlaků za přibližně 300 milionů eur (ČTK)
12:18

Dassault System

...  
10:59

Německo a USA připravují společnou dodávku dvou systémů protivzdušné obrany Patriot pro Ukrajinu. Náklady zhruba za dvě miliardy eur uhradí Německo

(ČTK)
 14.07.2025
17:01

Němečtí exportéři ztratili od roku 2021 výrazný podíl na globálním trhu, na vině je především pokles jejich konkurenceschopnosti, vyplývá z pravidelné měsíční zprávy Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky. Nejistota kolem cel by podle experta z Německé obchodní a průmyslové komory navíc mohla snížit vývoz z Německa do USA o miliardu eur (24,6 miliardy Kč) měsíčně

(ČTK)
14:08

Zalando - Morga

......  
13:13

Prysmian - Barc

......  
8:26

Francie vynaloží v příštích dvou letech dodatečných 6,5 miliardy eur na obranné výdaje s ohledem na nové a bezprecedentní hrozby ve světě, uvedl včera podle tiskových agentur francouzský prezident Emmanuel Macron. V projevu vpředvečer výročí pádu Bastily také prohlásil, že Evropa od konce druhé světové války nikdy nečelila takovým hrozbám, ať už ze strany Ruska nebo v podobě teroristických či kybernetických útoků

(ČTK)
 11.07.2025
14:45Evropská komise má v plánu více zatlačit na členské státy EU, které porušují demokratické normy. V novém víceletém rozpočtu by chtěla propojit výplaty miliard eur s dodržováním evropských standardů, vyplývá z dokumentu, do kterého nahlédl bruselský server Politico (ČTK)
14:05Německý parlament schválil balíček daňových úlev na podporu podniků za 46 miliard eur (1,13 bilionu Kč). Zahrnuje možnosti odpisů, snížení daně z příjmu právnických osob a pobídky pro nákup elektromobilů. Vláda se tak snaží povzbudit ekonomiku, které hrozí, že poprvé v poválečné historii třetí rok po sobě klesne (ČTK)
8:54První kabelka Birkin od luxusní značky Hermes byla včera v Paříži vydražena za 8,582 milionu eur včetně poplatků. S odvoláním na aukční síň Sotheby's to napsala agentura AFP (ČTK)
 10.07.2025
14:49Evropská komise dnes oznámila finanční podporu Ukrajině ve výši 2,3 miliardy eur (57 miliardy Kč) na obnovu země po škodách způsobených ruskou invazí. Balík pomoci se skládá z 1,8 miliardy eur ve formě úvěrových záruk a 580 milionů eur ve formě grantů od mezinárodních a bilaterálních veřejných finančních institucí, uvedla předsedkyně komise Ursula von der Leyenová na mezinárodní konferenci v Římě o rekonstrukci Ukrajiny (ČTK)
14:17

Siemens Energy

......  
14:02

Sap - Piper San

...  
13:37

Repsol - HSBC z

......  
13:22

Heidelberg Mate

...  
12:40Německé firmě Südzucker, která je největším producentem cukru v Evropě, klesl v prvním finančním čtvrtletí konsolidovaný provozní zisk o 86 procent na 22 milionů eur (542 milionů Kč). Za zhoršením hospodaření je zejména pokles cen cukru v Evropské unii, uvedla dnes firma. Agentura Reuters v této souvislosti poznamenala, že k poklesu cen cukru v EU přispívá levný dovoz z Ukrajiny (ČTK)
11:48

Heidelberg Mate

...  
11:08

AMG - Citigroup

......  
 09.07.2025
14:07

Deutsche Boerse

......  
13:52Evropský parlament dnes schválil přidělení 114 milionů eur (zhruba 2,8 miliardy Kč) České republice po loňských povodních. Částka je součástí širšího balíku povodňové pomoci v hodnotě 280 milionů eur (6,9 miliardy Kč), který kromě ČR zahrnuje také Slovensko, Polsko, Rakousko, Moldavsko a Bosnu a Hercegovinu (ČTK)
13:22

Bawag - Deutsch

......  
13:07

ASML - Deutsche

......  
11:54

Nordex - HSBC z

......  

Zpravodajství Shop Apot Eur
Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16.07.2025 16:55
Evropská komise chce výrazně zvýšit příští sedmiletý rozpočet Evropské unie: pro období 2028-2034 navrhuje dva biliony eur (49,3 bilionů Kč), zatímco v nynějším rozpočtu na léta 2021-2027 byla schválena částka 1,2 bilionu eur.
Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru
16.07.2025 16:53
Americké akciové trhy se po úvodním zhoupnutí nacházejí blízko včerejších hodnot. V Evropě jsme viděli negativní úvod, po kterém zůstává výrazně dole Amsterdam (-1,6 pct), zatímco Frankfurt, Londýn a nakonec i Paříž se dostaly lehce do zeleného.
Tradeři Goldman Sachs měli žně. Očekávání Wall Street banka nechala daleko za sebou
16.07.2025 14:56
Goldman Sachs navázala na další velké americké banky, když reportovala silné výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Bance se podařilo v meziročním srovnání navýšit tržby o patnáct procent na 14,6 miliardy dolarů a o více než miliardu tak překonala očekávaní Wall S...
Naznačují americké indexy korekci?
16.07.2025 13:19
Futures kontrakty na americké akciové indexy indikují mírný pokles. Obchodníci očekávají oslabení hlavního technologického indexu Nasdaq o 0,17 procenta, futures na S&P 500 naznačují ztrátu 0,06 procenta.
Braňo Soták: Nejsou sankce jako sankce, neschopnost ASML potvrdit růst posílá akcie dolů
16.07.2025 12:42
Přestože na první pohled vypadají čísla za 2Q25 dobře (včetně nových objednávek), tržní reakce (-8 %) dává tušit, že všechno v pořádku není. Problémem jsou, jak jinak, cla, resp.
Akcie automobilky Renault prudce klesají. Firma představila nové vedení a snížila výhled
16.07.2025 11:26
Akcie francouzského Renaultu se propadají o 16 procent. Hlavním důvodem negativní reakce je snížení výhledu na letošní rok a oznámení o angažovaní nového dočasného CEO.

Monitoring médií
Evropská komise vedená Ursulou von der Leyenovou ve středu představí návrh víceletého finančního rámce (MFF) pro období 2028–2034. Klíčový rozpočtový dokument určí, kolik peněz bude mít EU k dispozici na zvládání geopolitických krizí, obranu, klimatické změny i podporu konkurenceschopnosti.
mluvčí 1, -------------------- Pohou náhodou a že maketa sršního hnízda odrazuje sršně, podobně jako homeopatická medicína léčí choroby, anebo trojrozměrná plastová hvězdice hozená do pračky nahradí prací prášek i aviváž a navíc vydrží roky.
100+1 zahraniční zajímavost: Norsko jede na elektřině
Severské království hodlá jako první země světa do konce roku 2030 plně přejít na elektrická vozidla. Na změnu si postupně zvykají všichni – včetně skeptiků z nejvzdálenějšího a nejchladnějšího regionu Finnmark Ještě před několika lety tam elektromobilem nejezdil téměř nikdo.
Evropská komise vedená Ursulou von der Leyenovou ve středu představí návrh víceletého finančního rámce (MFF) pro období 2028–2034. Klíčový rozpočtový dokument určí, kolik peněz bude mít EU k dispozici na zvládání geopolitických krizí, obranu, klimatické změny i podporu konkurenceschopnosti.
topgentleman.cz: Top Gentleman
Trumpova cla ohrožují český byznys, ale strojírenství a stavebnictví zůstávají odolné, odhaluje analýza Quantic Financial Solutions Podle analýzy Quantic Financial Solutions zůstává česká ekonomika v základním scénáři robustní, s očekávaným růstem HDP o 2,8 % v roce 2025 a inflací na úrovni 2,3 %.
Odborníci varují: pokud EU razantně nezmění strukturu a objem svého rozpočtu, nebude schopna reagovat na výzvy jako klimatická krize, konkurence USA a Číny či válka na Ukrajině.
USA pohrozily dalšími cly vůči EU. Brusel má v záloze mocné zbraně, zatím je ale použít nechce. Ani týdny vyjednávání zatím nezabránily tomu, aby obchodní partneři Spojených států odvrátili plošná cla, která chce Donald Trump zavést.
Anotace:{[p class="anot2017"]}Letos se jednu akvizici povedlo dotáhnout – 4camping získal majoritu ve výrobci bund pro vysokohorskou turistiku High Point.