Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ11271128-2,00
KB11841185-0,84
PKN108,62108,660,28
Msft-0,13
Nokia5,9625,971,08
IBM1,10
Mercedes-Benz Group AG58,4258,441,42
PFE0,40
16.02.2026 14:49:56
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 16.02.2026 9:01:05
iShs USD Tr 20+ CHF (Swiss Exchange)
Poslední obchod Změna (%) Změna (CHF) Objem obchodů (CHF)
2,70 0,39 0,01 10 806
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 16.02.2026
10:59Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o 20 procent. Informoval o tom dnes časopis Manager Magazin. Dodal, že rozsáhlá úsporná opatření se budou týkat všech značek a mohla by zahrnovat uzavírání továren (ČTK)
10:35

Bank of America navyšuje plat svého CEO Moynihana na 41 mil. USD z 35 mil. USD

(Bloomberg)
 13.02.2026
17:52

Zoetis - JP Mor

......  
17:21

Rivian - Piper

...  
17:01

Pinterest - Jef

...  
16:29

Coinbase Global

...  
16:11Pokles pod 60 000 USD by u bitcoinu mohl spustit novou vlnu extrémních turbulencí. Největší skupinou sázek na trhu s opcemi nejznámější kryptoměny jsou kontrakty, které se vyplatí, pokud cena klesne pod 60 000 USD, uvádějí data společnosti Deribit. Těsně pod touto úrovní se nachází 200týdenní klouzavý průměr tokenu – v současnosti těsně nad 58 000 USD – který někteří techničtí analytici považují za klíčovou podporu (Bloomberg)
15:47

Applied Materia

......  
10:55

Akcie společnosti Pinterest klesly ve čtvrtečním aftermarketu až o 20 % potom, co společnost svými výsledky nenaplnila očekávání trhu. CEO Bill Ready uvedl, že firma "letos pocítila vnější šok související se cly", který postihl přední maloobchodní inzerenty (CNBC)

10:33Indie schválila nákup stíhaček Rafale z Francie, což je jedna z jejích největších leteckých objednávek před návštěvou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v zemi. Schválení bylo součástí obranného balíčku Nového Dillí ve výši 3,6 bilionu rupií (39,7 mld. USD), který pokrýval několik akvizic napříč ozbrojenými silami (CNBC)
10:20Poskytovatel digitálních plateb PayPay ze skupiny SoftBank Group podal žádost o vstup na burzu v USA. Mohlo by se jednat o největší vstup japonské společnosti na americkou burzu. IPO by se mohlo uskutečnit už v březnu, společnost usiluje o ocenění přesahující 10 mld. USD (Bloomberg)
9:45

DraftKings očekává ve 2026 výnosy 6,5 - 6,9 mld. USD (odhad trhu 7,32 mld. USD)

(Bloomberg)
9:34

Coinbase ve 4Q dosáhl celkových výnosů 1,78 mld. USD (odhad trhu 1,83 mld. USD)

(Bloomberg)
8:34

Americký start-up zaměřený na umělou inteligenci Anthropic získal v nejnovějším investičním kole 30 miliard USD. Hodnota společnosti, která vyvíjí chatbot Claude, tak vzrostla na 380 miliard dolarů, napsala agentura Reuters. Hodnota firmy se tedy od září více než zdvojnásobila

(ČTK)
8:29

Airbnb očekává v 1Q tržby 2,59 - 2,63 mld. USD (odhad trhu 2,54 mld. USD)

(Bloomberg)
 12.02.2026
18:03

Cisco - Citigro

......  
17:48

AT&T - RBC

......  
17:11

McDonald's - Je

......  
16:59

Unity Software

...  
11:22SoftBank se vrátila k čtvrtletnímu zisku díky investiční sázce do OpenAI. Ve třetím fiskálním čtvrtletí vygenerovala čistý zisk 1,6 mld. USD. K prosinci činil investiční zisk SoftBank do OpenAI odhadovaných 19,8 mld. USD. Tokijská společnost investovala do OpenAI už více než 30 mld. USD, k prosinci tak měla ve společnosti 11% podíl (Bloomberg)
10:33

Etsy - Jefferie

...  
10:20

AT&T - RBC

......  
9:56

Equinix - Jeffe

......  
9:30McDonald's ve 4Q meziročně zvýšil čistý zisk o 7 % na 2,16 mld. USD. Čtvrtletní tržby vzrostly o 10 % na více než 7 mld. USD. Tržby restaurací otevřených nejméně rok se ve 4Q zvýšily o 5,7 %. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří jejich růst podle průzkumu společnosti LSEG odhadovali v průměru na 3,7 % (ČTK)
 11.02.2026
18:10

Dupont - Morgan

......  
17:55

Conocophilips -

......  
17:40

Cloudflare - Mo

......  
17:25

Apple - Bernste

......  
17:15

Advanced Auto P

...  
17:00

Shopify doručila za 4Q silné tržby i výhled pro 1Q, které překonaly odhady analytiků. Společnost navíc oznámila program zpětného odkupu akcií v hodnotě 2 mld. USD. Přesto akcie míří dolů o bezmála 9 % (CNBC)


Zpravodajství iShs USD Tr 20+ CHF
AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy
16.02.2026 14:05
Výprodeje na akciových trzích související s umělou inteligencí odrážejí dvě protichůdné obavy investorů: že AI může zásadně narušit celé sektory, a zároveň že masivní miliardové investice technologických gigantů se nemusí v dohledné době vrátit.
Týdenní výhled: HDP USA by mělo růst, Warner Bros. přehodnocuje dohodu s Netflixem
16.02.2026 12:29
Tento týden začíná na globálních trzích v utlumeném režimu kvůli svátkům v USA i pokračujícím lunárním novoročním oslavám v Asii. Čekají nás předběžná data o růstu amerického HDP, která by měla potvrdit další solidní tříprocentní tempo.
Opatrně pozitivní start týdne v Evropě
16.02.2026 11:11
Evropské akcie zahajují týden mírným růstem, ale obchodování zůstává utlumené kvůli svátkům v Asii i uzavřeným americkým trhům. Investoři tak vyčkávají bez výraznějších impulsů, přičemž makrodata z Japonska i eurozóny měla na trhy jen minimální dopad.
Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
16.02.2026 10:36
Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o 20 procent. Informoval o tom dnes časopis Manager Magazin. Dodal, že rozsáhlá úsporná opatření se budou týkat všech značek a mohla by zahrnovat uzavírání továren.
13.02.2026 22:02
Index spotřebitelských cen CPI v lednu rostl 2,4% tempem, zatímco analytický konsensus předpovídal 2,5% růst. Toto číslo by v předešlých měsících přineslo na trhy růst, ale vzhledem k nervozitě v posledních dnech to na Wall Street stačilo na pouhé zastavení poklesů.
Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
13.02.2026 14:22
Ekonom Mohamed El-Erian hovořil na Yahoo Finance o svém pohledu na rotaci od technologických akcií ke zbytku trhu a na reformu americké centrální banky.

Monitoring médií
mluvčí 2, -------------------- V jednu hodinu sledujete čtyřiadvacítku a na řadě jsou zprávy Jsme rádi, že se díváte. Motoristé představí nového kandidáta na post ministra životního prostředí.
Nela Eberl Friebová, mluvčí Správy železnic -------------------- Pokud je to zpoždění 120 minut a výše.Je ten nárok potom na 50 % z ceny jízdného. mluvčí 1, -------------------- Podle dat Správy železnic má však zpoždění více jak pět minut.
mluvčí 1, -------------------- V pondělí 16. února ve dvě hodiny pro vás máme na čtyřiadvacítce zprávy. Vítejte. Motoristé představí nového kandidáta na post ministra životního prostředí.
mluvčí 1, -------------------- V první fázi, kdy to začalo po Majdanu. Ale byla to jenom záminka. Evropská unie sama je projektem pro lepší časy a jako taková nemůže prostě zajistit žádný bezpečnostní komfort.
mluvčí 1, -------------------- Já jsem po hřebenář a tohle je medvěd a oba dva představujeme hojnost a plodnost, hlavně plodnost. Takže by s náma měly tancovat dívky a ženy, aby se po tom masopustu, až skončí ten půst, aby se dařilo.
mluvčí 1, -------------------- Začal chodit na taky kulku fotografičné i s námi ze stavy stará Míše, té znalej čas v grafiku obecně můžeš mať už o jiných zajíč.
Produkce osobních automobilů v Česku se v roce 2025 přiblížila 1,5 milionu vozů a byla druhá nejsilnější v historii. Výrobní výkon drží především export, který však čelí nejistotám evropského trhu.
Po vlně privatizací jsou obecní nájemní byty na českém trhu ve velké menšině. Téměř 70 procent měst a obcí si myslí, že jejich bytový fond je nedostatečný a tvoří zpravidla pět až deset procent celkové nabídky.