Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Poslanci ODS debatovali o reformě, Tlustý možná v izolaci

ČTK: Poslanci ODS debatovali o reformě, Tlustý možná v izolaci

15.05.2007 17:04
Autor: ČTK

Praha 15. května (ČTK) - Poslanci ODS dnes absolvovali další kolo debaty o vládním plánu reformy veřejných financí. Z jednání, kterého se nezúčastnil hlavní vnitrostranický kritik reformy Vlastimil Tlustý, nevyplynuly jasné závěry. Podle předsedy klubu Petra Tluchoře ale žádní poslanci nedali najevo, že by se chystali reformu odmítnout. Z neoficiálních informací ČTK vyplynulo, že kromě Tlustého zatím žádný občanský demokrat neklade vládě kvůli podpoře reformy vlastní podmínky. Tlustý se podle některých názorů dostal v klubu do izolace.

"Mám z té debaty velmi dobrý pocit. Byla velmi otevřená a myslím, že nás výrazně posunula dopředu," řekl ČTK po jednání klubu Tluchoř. Nikdo z přítomných poslanců podle něj nehovořil o tom, že vládní plán nepodpoří. Premiér Mirek Topolánek ČTK po jednání klubu řekl, že se nyní soustředí na to, aby reformu prosadil ve vládě. Mluvit o tom, jak získat stoprocentní podporu vlastních poslanců, je podle něj nyní předčasné. Výhrady k současné podobě zdravotnické části reformy mají lidovci.

Poslanec Jan Klas, který v názoru na reformu financí stojí za Tlustým, ČTK řekl, že spory mezi Tlustým a vládou nejsou neřešitelné. Premiér podle něj před poslanci zopakoval, že se nechce spoléhat na živelné hlasování, a je proto připraven se všemi poslanci ODS dále jednat.

Topolánek již dříve označil Tlustého návrhy za vynikající, ale až pro další fázi reformy - vzhledem ke křehké většině ve sněmovně jsou podle něj nyní neprůchodné. Při dnešním jednání poslanců ODS zazněl z úst kritiků prvního vládního reformního balíku i názor, že návrhy je možné bez problému podpořit, vláda by je prý ale neměla nazývat "reformou".

Reformní zákony, s nimiž Topolánkův koaliční kabinet spojil svou další existenci, projednají ve středu ministři. Základní reformní strategii vláda schválila už začátkem dubna, nyní má na programu tři balíky konkrétních zákonů - daňový, sociální a zdravotnický. Do sněmovny je chce poslat nejpozději 24. května, aby je dolní komora stihla projednat během letních prázdnin.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data