Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Vlády by měly vydávat akcie, ne dluhopisy

Vlády by měly vydávat akcie, ne dluhopisy

17.4.2009 17:55

V této úvaze se postupně dopracuji k tomu, že stát by měl na financování svých deficitů vydávat ne dluhopisy, ale ekvivalenty akcií. Začnu trochu zeširoka příkladem - Ford Motor podle posledních informací sníží svoje zadlužení o 40 %.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 •  
  18.4.2009 9:50

  Mne by třeby docela zajímala struktura takovéhoto systému. Především, jak zamezit tomu, aby státní pomoc na sanování bank financováná tímto systém neskončila tak, že si "akcie" koupí za peníze ze státní pomoci opět tyto banky a finanční domy. Jejich finanční síla by umožnila shromáždit značnou část těchto "akcií" a poskytla by jim silná hlasovací práva, která by se dala jednoduše použít k přesunutí rizik a odvodů do státní pokladny na bedra fyzických osob... To, že by tyto odvody postihly i manažery bank je de facto jen optický klam. Náklady fyzických osob by si manažeři jistě byli schopni kompenzovat v rámci firemních benefitů.
  Ondra
  •  
   20.4.2009 12:23

   Podle mě to velmi neštastná úvaha.
   Filini
  •  
   20.4.2009 8:29

   ..mno pan JS říká, že je to z dílny finance fiction...ale dál mluví o "nastrukturování", což si představuji jako limitní strop vlastněných "akcií státu", možná i vyloučení právě takto silných a agresivních bank, limitní procento by muselo být velmi malé (skoro nulacelánic), aby nevznikaly "kliky" atd.....ale jsme v ČR a nezapomínejme, že češi si najdou vždy nějaký ten "tunneling"... :(
   jede
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů