Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Domácnosti od července zaplatí méně za plyn, zlevní RWE i E.ON

Domácnosti od července zaplatí méně za plyn, zlevní RWE i E.ON

29.5.2009 10:21
Autor: ČTK

Domácnosti, které odebírají plyn od největšího prodejce v Česku RWE (60 EUR, 0,22%) Transgas, zaplatí od července v průměru o 6,1 % méně. E.ON (25,49 EUR, 1,11%), která zásobuje 110.000 zákazníků na jihu Čech, sníží od července celkovou cenu plynu pro domácnosti a maloodběratele o 9 %.

Zákazníci RWE, kteří zemní plyn využívají k ohřevu vody, vaření a topení, tak měsíčně ušetří v průměru 220 korun, uvedl mluvčí RWE Transgas Martin Chalupský. Největší pokles se týká jižní Moravy, kde se cena domácnostem sníží o 7,2 %, nejnižší snížení o 4,9 % zaznamenají zákazníci Východočeské plynárenské. "Oznámené ceny momentálně odrážejí pokles cen komodity z počátku roku. Ceny zemního plynu totiž kopírují ceny ropných derivátů přibližně s šesti až devítiměsíčním zpožděním," uvedl předseda představenstva RWE Transgas Martin Hermann. Společnost zlevňuje zemní plyn od začátku roku podruhé.

Domácnosti na jihu Čech, zákazníci E.ON, které na plynu jen vaří, ušetří řádově desetikoruny. Tam, kde plynem i topí, uspoří stovky korun až pár tisíc, podotkl mluvčí E.ON Vladimír Vácha. Majitelé rodinných domů připojených na plyn pak mohou poklesem ceny ušetřit i několik tisícikorun.


Váš názor
  • ubohé snížení
    29.5.2009 11:56

    Dodavatel plynu RWE (60,09 EUR, 0,37%) AG snižuje od 1. června ceny zákaznických tarifů o 15 % a tady u nás o ubohých 6%, když cena plynu spadla o 50%. Ještě že jsme bohatší než na západě. Kur.vy duopolitické
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y