Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Grant: Kdyby byl Fed auditován, museli by ho zavřít

Grant: Kdyby byl Fed auditován, museli by ho zavřít

11.06.2009 10:18
Autor: Redakce, Patria.cz

Velmi neortodoxni pohled na současnou politiku Federálních rezerv poskytl včera na CNBC Jim Grant, editor Grant's Interest Rate Observer. Podle něho je tato instituce „natolik mimo“, že by v případě konvenčního auditu musela být uzavřena. Podle něho by tato centrální banka se 45 miliardami dolarů kapitálu a 2,1 biliónem dolarů aktiv neustála testy, které normálně podstupují ostatní instituce. Jim Grant konkrétně říká: „Kdyby měli regulátoři z Federálních rezerv tuto instituci posuzovat podle kritérií, která běžně uplatňují, zavřeli by ji. Fed je podkapitalizovaný stejným způsobem, jako je podkapitalizovaná Citicorp“. Jim Grant přitom podporuje legislativu, o níž se v současné době jedná v kongresu a která audit Federálních rezerv požaduje.

Kritiku našel i pro způsob, jakým se Fed vypořádal s finanční krizí. Podle něho by se cílová úroková sazba neměla pohybovat kolem nuly. Je to prý špatné pro téměř jakoukoliv ekonomiku a Fed tímto podniká obrovský experiment s morálním hazardem. Úrokové sazby lze podle něho chápat jako „dopravní signály“ a nyní „svítí všude zelená“. Jim Grant se domnívá, že je nutné se zamýšlet nad tím, zda toto je skutečně ta pravá sazba, která čistí trhy, nebo sazba, kterou centrální banka trhům vnutila.

V tuto chvíli přitom existuje rozpor mezi tím, co ohledně zvyšování sazeb indikují trhy s futures a názorem analytiků. Zatímco trhy očekávají zvýšení sazeb již tento rok, analytici mají názor opačný.

Zdroj: CNBC


Váš názor
 •  
  11.06.2009 17:22

  Navrhovatelem tohoto zákona o auditu FEDu je RON PAUL!!! Má už více než 200 podporovatelů a podpora stále roste! Začíná to vypadat, že zákon projde! Jestli jej přijmou, poprvé v historii nejvyšší účetní Spojených států bude moci provést audit Federální rezervy a vyplavou věci! Go Ron, go! Držíme ti palec! http://www.ronpaul.com/on-the-issues/audit-the-federal-reserve-hr-1207/
  pittance
  • aktualizace
   12.06.2009 13:38

   Paulův zákon právě získal nadpoloviční většinu v kongresu! Potřebuje 218 podporovatelů, k dnešnímu dni tuto hranici přesáhl a má jich již 222!
   pittance
  • hahahaha
   12.06.2009 0:39

   Staci se podivat na otazky congressman tady a je jasne ze FED ma problem: http://www.youtube.com/watch?v=cJqM2tFOxLQ&NR=1
   investor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data