Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Janota: Deficit 157 miliard, snížení platů ve státní správě, zvýšení DPH a progresívní DZP FO

Janota: Deficit 157 miliard, snížení platů ve státní správě, zvýšení DPH a progresívní DZP FO

18.9.2009 15:39
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Ministr financí Eduard Janota je rozhodnut navrhnout úsporná opatření státního rozpočtu tak, aby dosáhl deficitu 157 miliard korun. Janota to řekl v pátek novinářům po jednání se zástupci politických stran.

Na pondělním jednání vlády Janota mimo jiné navrhne snížení platů ve státní správě o čtyři procenta. Dříve se uvažovalo o třech procentech. Obě sazby DPH chce zvednout o jedno procento. Rovněž předloží návrh na modifikovanou progresivní daň z příjmu fyzických osob.

"Deficit ve výši 230 miliard je pro mě nepřijatelný," zopakoval ministr. Strážce státní kasy po pondělní vládě navrhne premiérovi jednání s lídry politických stran o rozpočtu. Až poté by měl být vládní návrh rozpočtu poslán do sněmovny.

"Progresivní daň z příjmu ve výši 23 procent pro fyzické osoby s platem nad 145 tisíc se nám jeví jako dobrý kompromis," řekl po jednání místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Pokud bude úsporný legislativní rozpočtový balíček schvalován ve sněmovně najednou, tak sociální demokracie bude podle něj k jeho jednotlivým bodům vznášet pozměňovací návrhy.

O legislativních změnách má dolní komora hlasovat ve čtvrtek. Vláda musí návrh rozpočtu předložit sněmovně do 30 září.


Váš názor
 •  
  21.9.2009 8:09

  Zakopaný pes je jinde-na zahraničních účtech všech bílých koňů/nejznámějším je Dalík/ a ne ve snižování příjmů občanům.To povede v konečném důsledku stejně k dalšímu snížení příjmu z přímých i nepřímých daní a zvýšení nezaměstnanosti.
  alkapone
 •  
  19.9.2009 8:19

  Jirka se řídí heslem Gottwalda čím hůře tím lépe všechno se svými nohshledy zhatí
  jofre
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data