Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ott (Orco): Navýšení kapitálu je zdroji pro projekty Mostecká či Zlota, je v souladu s lucemburským právem

Ott (Orco): Navýšení kapitálu je zdroji pro projekty Mostecká či Zlota, je v souladu s lucemburským právem

13.4.2010 16:01
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno o reakci mluvčí Orco: Akcionářská skupina kolem Millenius Investments zpochybnila regulérnost navýšení kapitálu ze strany Orco Group o 6,1 a 7,1 milionu EUR s tím, že se zdá, že tyto transakce nesplňují podmínky uvedené ve Zprávě představenstva a přednesené a přijaté na mimořádné valné hromadě dne 8. července 2008 a že lucemburský zákon přísně vymezuje možnosti odebrání práva přednostního úpisu akcií - tedy základního práva všech akcionářů a že skupina žádá vysvětlení motivace představenstva k privátní emisi hluboko pod tržní cenou a krátce před konáním valné hromady.

Přestože oficiální stanovisko společnost Orco není dostupné, šéf společnosti Jean Francois Ott na svém blogu uvedl, že kroky k navýšení kapitálu byly již dlouho naplánovány a schváleny představenstvem skupiny Orco a bylo možné je uskutečnit až po zveřejnění účetní závěrky na konci března. „Lucemburské zákony umožňují každý rok emitovat vyměnitelné akcie bez zveřejnění prospektu v hodnotě nejvýše 10 % vlastního kapitálu podniku,“ říká Ott. To byl podle něho případ prvního úpisu akcií skupiny Orco ve prospěch Axa Talents a Neptune Invest. Druhé omezené navýšení kapitálu také proběhlo bez zveřejnění prospektu, takže akcie nejsou v nejbližší budoucnosti vyměnitelné. „Nicméně prospekt bude zveřejněn během několika týdnů,“ napsal Ott.

Navýšení kapitálu, skrze které Orco získalo během několika dní kapitál 13,2 milionu eur, podle Otta umožní velmi rychle a konkrétně uvolnit developerské projekty, které muselo Orco odložit. „Uvedl bych příklad projektu Mostecká, nové špičkové rezidence s 56 byty, která se nachází přímo v historickém jádru Prahy nedaleko Karlova mostu. Z tohoto projektu očekáváme obrat ve výši téměř 30 milionů eur. Nemohu zapomenout ani na věž Zlota 44 v centru Varšavy. V rámci tohoto vlajkového projektu skupiny Orco bude vybudován nejvyšší mrakodrap ve střední Evropě, který vtiskne Varšavě novou tvář. Již jsme postavili 18 podlaží a stavba by měla v krátké době znovu pokračovat. Spolu s americkým architektem Danielem Libeskindem pevně věříme v úspěšné završení projektu Zlota 44, který skupině přinese značný zisk,“ uvedl na svém blogu šéf Orca Ott.

(Aktualizováno 17:05) Mluvčí společnosti Orco Property Group Petra Zdeňková telefonicky pro Patria.cz uvedla, že veškeré kroky, které společnost Orco Property Group v rámci obou navýšení kapitálu provedla, samozřejmě jsou v souladu se závěry mimořádné valné hromady z 8. 7. 2008 a ohradila se tak proti opačnému tvrzení skupiny kolem Millenius Investments. Zároveň uvedla, že kroky Orca jsou v souladu s platným lucemburským právem. Podle jejích slov Orco připravuje podrobnějši stanovisko, které však ještě není k dispozici.

(Zdroj: http://jeanfrancoisott.blogspot.com, Orco, Millenius Investments)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data