Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BlackRock: S&P 500 se do roku 2020 téměř zdvojnásobí, akcie budou v následujících deseti letech vynášet 8 % ročně

BlackRock: S&P 500 se do roku 2020 téměř zdvojnásobí, akcie budou v následujících deseti letech vynášet 8 % ročně

6.8.2010 7:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Hodnota indexu S&P 500 se do roku 2020 téměř zdvojnásobí, akcie budou v následujících deseti letech vynášet 8 % ročně. Pro Bloomberg to uvedl Robert Doll, hlavní stratég pro akciové trhy ve společnosti BlackRock Inc. Zopakoval také, že „je třeba se dostat z obav o druhý pokles“, ekonomika bude v tomto roce generovat dostatek pracovních míst na to, aby pokračoval mírný růst.

Uvedené projekce dlouhodobého růstu trhu odpovídají nižšímu růstu ekonomiky Spojených států, než který byl dlouhodobě pozorován. I samotná návratnost na úrovni 8 % leží pod dlouhodobým průměrem. Růst zisků společností v indexu S&P 500 generovaných v USA bude na úrovni 4 – 6 %, růst zisků generovaných mimo Spojené státy bude 6 – 8 %, uvedl Doll. Trh v USA bude, co se týče růstu, na prvním místě mezi rozvinutými trhy, ty však budou zaostávat za trhy v rozvíjejících se ekonomikách.

Čína bude podle stratéga úspěšná v prevenci přehřátí své ekonomiky a nadále bude dosahovat relativně vysokého růstu. Významným tématem bude v následující dekádě růst ekonomik a trhů v Africe. Evropa půjde podle Dolla ve stopách Japonska, protože její populace se začne zmenšovat a „v takové situaci je těžké dosahovat růstu ekonomiky“.

Zisky společností v USA nebudou ve třetím čtvrtletí tak dobré jako ve čtvrtletí prvním či druhém, protože v této době došlo k jejich prudkému zlepšení, které „je těžké zopakovat“. Doll nesouhlasí s názorem Alana Greenpana, že se ekonomika USA nachází v kvazi-recesi, situace je podle něho lepší, než před několika dny popsal bývalý předseda Fedu. Doll poukázal i na to, že zisky společností v USA se již nyní dostaly na téměř rekordní úrovně a plně se tak zotavily z proběhlé recese. Po Velké depresi toto zotavení trvalo patnáct let. „Měli jsme tvrdou recesi a nyní tu je anemické oživení ekonomiky. Oživení zisků je však mnohem rychlejší a trhy musí investovat do zisků, ne do ekonomiky,“ míní Doll.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 •  
  6.8.2010 9:37

  Je velice zajímavé, že informační zdroj, který se považuje za seriozní (Patria), zveřejní takový hnůj. Toto je jako předpověď počasí na rok dopředu. Člověk může říct s jistotou jednu věc: že tak jako to napsali se to nestane!
  ferda
 •  
  6.8.2010 9:14

  Ten pán se asi úplně zbláznil. Domnívám se, že ve společnosti Black Rock jsou povolené pravděpodobně drogy či jiné psychotropní látky. Trh přestal fungovat, je zdeformovaný vládními zásahy a navíc centrální banky kupují státní dluhopisy, které jsou financované natisknutými penězi. Tohle všechno prostě jednou praskne ! A všichni přijdou o všechno. Je potřeba být připraven, mít vlastní dům(bez hypotéky), pozemek, nějakou krávu a přežije se všechno. Doufám, že všichni přijdou o všechno a bude klid !!!
  charlie1980
  •  
   6.8.2010 9:49

   Charlie to je fikce. Když všichni kolem tebe budou na tom hůř než zle, tak ty na tom budeš stejně, i kdyby tvá strategie byla úspěšná. V katastrofických scénářích předpokládej že zisky nepůjde vybrat, protože tvůj broker zbankrotuje, cihlu zlata ti někdo ukradne až půjdeš na trh ji prodat, krávu ti sežerou hladem sužovaní sousedé a právo bude součástí vyprávění o starých časech, kdy se lidé jím nepochopitelně řídili. Když je totiž průser, tak nejde nikam cuknout, a jestli jde, tak to není průser, ale turbulence. Pro příklad lze vzít předvečer naší "měnové reformy" - peníze se staly bezcennými, dlužníci házeli pod nohy věřitelům snadno kompletní před tím nesplatitelné dluhy, peníze nešlo přeměnit na zboží - jen čekat na ránu z milosti.
   dan_tencl
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data