Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital čeká za 3Q tržby mezikvartálně vyšší o 18 %, meziročně o 147 %; provozní EBITDA +5 % q/q +376 % y/y a nadále čistou ztrátu

KIT digital čeká za 3Q tržby mezikvartálně vyšší o 18 %, meziročně o 147 %; provozní EBITDA +5 % q/q +376 % y/y a nadále čistou ztrátu

8.11.2010 10:22
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Rozšířeno (11:49) Společnost KIT digital, která je globálním leaderem služeb v oblasti správy videoobsahu, a jejíž akcie jsou kótovány na trzích v Praze a na americkém Nasdaqu, poskytla výhled na základní ukazatele hospodaření za třetí čtvrtletí roku. Kompletní výsledky za 3Q budou zveřejněny 22. listopadu 2010.

Tržby společnosti by ve 3Q10 měly být rekordní na úrovni 27 milionů dolarů, což by znamenalo mezikvartální růst o více jak 18 % z 23,1 mil. USD ve 2Q10 a meziroční růst o více jak 147 % z 11,0 milionu dolarů ve 3Q09. provozní EBITDA firmy by za 3Q10 měl dosáhnout dle výhledu společnosti 4,4 milionu dolarů, což je mezikvartálně více o 5 % z 4,2 mil. USD ve 2Q10 a meziročně o 376 % více z 927 tisíc dolarů ve 3Q09. Společnost očekává, že vykáže čistou ztrátu, v souvislosti s nefinančními položkami vztaženými k opotřebení, zaúčtování derivátů pod US GAAP a dopadem nákladů integračních procesů v rámci akvizic.

„Tyto předběžné výsledky za 3Q odrážejí naši silnou pozici na trhu IP videa a perspektivu trhu jako celku. Při našem přesvědčení, že bychom mohli dosahovat vyšší provozní marže v krátké době, pokud bychom se k tomu rozhodli, naším cílem zůstává nadále především dlouhodobá dominance na tomto trhu a využití dalších příležitostí k posílení naší pozice. Z tohoto důvodu investujeme především do přímého i dalších kanálů prodeje a rozvoje produktů a v tomto směru hodláme pokračovat nejméně do konce roku 2010 až poloviny roku 2011,“ uvedl Isaza Tuzman. Cílem KIT digital je dle jeho slov navýšit podíl na trhu ze současných cca 20 % na více jak 50 % a to v průběhu následujících 12 až 18 měsíců. "Tato úroveň podle nás poskytuje nejvýhodnější úspory z rozsahu, využití nákladů na výzkum a vývoj a maximalizaci strategické hodnoty společnosti," dodal šéf KIT digital.

"Oznámená čisla jsou v souladu s našimi očekáváními. U tržeb za třetí čtvrtletí roku pracujeme s odhadem 25 mil. USD, u celoročních pak s úrovní 101,8 mil. USD. Očekávaná čistá ztráta podle našeho názoru bude hlubší proti našemu odhadu 4 centy na akcii, který počítal s akvizičními náklady 2,5 milionu dolarů. Provozní EBITDA (zveřejňovaný společností pro potřeby srovnání) by se podle očekávání managementu měl vyšplhat na 4,4 mil. USD, což je mírně pod naší prognózou 4,6 mil. USD. Celoroční firemní odhad provozního EBITDA 18 mil. USD je nicméně v souladu s naším očekáváním. KIT digital v rámci výhledu výsledků za 3Q potvrdila, že se poohlíží po akvizici silného konkurenta. To podle našeho názoru může vést k veřejnému úpisu akcií a vysvětluje, proč KIT digital v nedávné minulosti u SEC registrovala možnost nabídnout až 250 milionů dolarů ve formě běžných akcií společnosti. V případě, že by tento rozsah možného úpisu byl využit plně, znamenalo by to navýšení tržní kapitalizace společnosti až o 85 procent," upozorňuje analytik Patria Finance Tomáš Tomčány s tím, že pozitivní je naplňování cílů společnosti.

Soustředění na další růst cestou akvizic odráží také hotovostní pozice firmy. Hotovost a její ekvivalent dosáhla k 5. listopadu 2010 zhruba 45 milionu dolarů v porovnání s 67,1 mil. USD ke konci června 2010. za poklesem stojí právě provedené akvizice od počátku 3Q10 (Megahertz a Accela v rozsahu 4,5 mil. USD, u Brickbox budou obsaženy ve 4Q10 číslech). „Tato zaúčtování nám umožní zahájit fiskální rok 2011 s velmi malou zbývající částí nákladů restrukturalizace a integrace,“ uvedl Kaleil Isaza Tuzman, šéf společnosti KIT digital.

„S počátkem roku 2011 chceme do reportingu mimo US GAAP začlenit položku očištěného zisku na akcii, které definujeme jako EPS očištěné o vliv přímých nákladů akvizic a finančních nákladů.

Ve třetím čtvrtletí KIT digital získala 45 nových klientů, včetně několika velkých zákazníků z řad telco a operátorů. Měsíční ARPU z nových zákazníků přesáhl ve 3Q10 úroveň 23 tisíc dolarů.

V rámci celoročního výhledu fiskálního roku 2010 KIT digital očekává celkové tržby nad úrovní 100 milionů dolarů, což je meziroční růst proti roku 2009 o véce jak 109 %. „Provozní EBITDA očekáváme na celoroční úrovni 18 milionů dolarů, tedy s meziročním růstem o 267 procent,“ uvedl KIT digital. Pro fiskální rok 2011 pak firma poskytla výhled na růst organických tržeb nad 152,5 milionu dolarů a marži EBITDA nejméně na úrovni 21,5 procenta. Cíl tržeb pro rok 2011 společnost stanovuje na více jak 137,5 mil. USD s EBITDA marží nejméně na úrovni (spíše nad) 24 procent.

"Jako zdroj silného růstu KIT digital vidíme nadále trhy BRIC a počítáme s další expanzí v Brazílii, Číně, a dalších částech východní Asie, což jsou naše strategické cíle pro rok 2011. Expandovat chceme také v těch částech Evropy, kde nejsme tak silné jak bychom být mohli a to přes naši celkovou pozici v eurozóně. silný růstový potenciál vidíme u klientů typu telekomunikačních operátorů, vládních společností a sportovních asociací," dodal Isaza Tuzman.

(Zdroj: KIT digital)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC