Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Severočeské doly ze skupiny ČEZ chtějí prodloužit těžbu v Tušimicích

Severočeské doly ze skupiny ČEZ chtějí prodloužit těžbu v Tušimicích

30.11.2010 9:24
Autor: ČTK

Severočeské doly (SD) chtějí prodloužit těžbu hnědého uhlí v dobývacím prostoru Tušimice - Libouš přibližně do roku 2029. Uvedl to dnes deník E15, podle kterého to SD oznámily ministerstvu životního prostředí. To posoudí vliv těžby na životní prostředí. Celkem jde o více než 200 milionů tun uhlí, uvádí deník.

Společnost SD, jejímž jediným akcionářem je ČEZ, chce ročně vytěžit maximálně 13,5 milionu tun energetického uhlí, které poputuje hlavně do zmodernizované elektrárny Prunéřov a elektrárny Tušimice, píše list. "Uhlí je spalitelné i v elektrárně Chvaletice, bude však záležet na obchodní strategii ČEZ," cituje E15 mluvčího SD Vladimíra Budinského.
Chvaletický zdroj ČEZ nedávno vyčlenil do samostatné společnosti a zvýšil základní kapitál na 4,4 miliardy korun. Elektrárnu se chystá prodat nebo směnit.

Tušimický těžební prostor se podle E15 posune kromě současného území i západně od katastrálního území Březno u Chomutova. Celková plocha povrchového lomu přesáhne 42 kilometrů čtverečních. SD již uhradily odvody za vynětí pozemků z lesního půdního fondu. ČEZ prý předpokládá, že bude po roce 2013 potřebovat z tušimického dolu Nástup 12 až 12,5 milionu tun uhlí ročně. Podle Budinského se těžba přizpůsobí energetické poptávce.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
    11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
    20:00USA - Zápis z jednání FOMC