Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RWE od příštího roku sníží cenu silové elektřiny o tři až 11 %

RWE od příštího roku sníží cenu silové elektřiny o tři až 11 %

06.12.2010 16:58
Autor: ČTK

Společnost RWE od příštího roku plánuje snížit cenu silové elektřiny o tři až jedenáct procent. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Skupina RWE je v tuzemsku hlavní plynárenskou společností, na český trh s elektřinou vstoupila letos v květnu.

"Jako nový hráč si chceme v silně konkurenčním prostředí udržet výhodu atraktivní cenové nabídky oproti dominantním dodavatelům, se kterou jsme vstoupili na trh v květnu tohoto roku," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva RWE Transgas Tomáš Varcop.

Podle tvrzení RWE bude firma v porovnání s hlavním hráčem na českém trhu s elektřinou společností ČEZ prodávat například zákazníkům v bytě s běžnou spotřebou proud o téměř 900 korun ročně levněji. ČEZ, který letos vstoupil na trh s plynem, naproti tomu tvrdí, že bude od ledna nejlevnějším dodavatelem plynu a nabídne o 7,5 procenta nižší ceny plynu než RWE.

Skupina RWE získala už přes 30.000 odběratelů elektřiny. Firma tak splnila svůj cíl pro letošní rok, který si v segmentu domácností stanovila na 20.000 smluv do konce roku.

"Dobře nám fungují zvolené prodejní kanály, například nová zákaznická centra v nákupních pasážích. Věříme, že výhodná cena a garance jejího nezvýšení k RWE přilákají další desítky tisíc zákazníků v příštím roce," dodal Varcop.

Také další energetické společnosti slibují snížení ceny silové elektřiny v příštím roce. ČEZ od příštího roku sníží cenu silové elektřiny pro domácnosti o 2,5 procenta. Pražské energetika ji snižuje o 17 procent.

Konečnou cenu elektřiny pro spotřebitele ale zvýší růst regulované složky, kterou tlačí vzhůru zejména přípěvek na energii z obnovitelných zdrojů. Ten letos výrazně zvyšuje boom solárních elektráren. V jeho důsledku podle propočtů Energetického regulačního úřadu vzroste v průměru konečná cena elektřiny v příštím roce o 4,6 procenta pro domácnosti a o 5,2 procenta pro podniky. Legislativním procesem musí ještě ale projít novela zákona, která omezuje zdražení způsobené podporou výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Jinak by konečná cena elektřiny od ledna vzrostla o více než deset procent.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.12.2025
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data