Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průmyslové zakázky v Německu překvapily lednovým tempem růstu

Průmyslové zakázky v Německu překvapily lednovým tempem růstu

08.03.2011 14:19
Autor: ČTK

Průmyslové zakázky v Německu se v lednu díky silnější domácí poptávce meziměsíčně zvýšily o 2,9 procenta po prosincovém propadu o revidovaných 3,6 procenta. Oznámilo to dnes německé ministerstvo hospodářství. Lednový nárůst překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 2,4 procenta.

Údaje jsou podle agentury Reuters další známkou toho, že hospodářské oživení v Německu pokračuje. "Zakázky jasně zůstávají na vzestupné cestě," uvedlo ministerstvo. V meziročním srovnání se průmyslové zakázky zvýšily o 16 procent. Ministerstvo upozornilo, že domácí zakázky rostly mnohem výrazněji než zahraniční.

"Domácí poptávka po polotovarech prudce stoupla, což je dalším důkazem, že německé oživení získává širší základy," uvedl analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING. "Druhý nárůst nových objednávek z eurozóny za sebou navíc naznačuje, že poptávka po německém zboží v eurozóně přetrvává navzdory úsporným rozpočtovým opatřením," dodal.

Brzeski rovněž upozornil, že silný příliv zakázek může vést minimálně v některých odvětvích k nedostatku výrobních kapacit a kvalifikovaných pracovníků.

Německá ekonomika v loňském roce stoupla o 3,6 procenta, tedy nejrychlejším tempem od sjednocení země v roce 1990. Předloni se německý hrubý domácí produkt propadl o 4,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od druhé světové války. Německo má největší ekonomiku v Evropě, na které je závislá řada českých firem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data