Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výroky Fedu a zítřejší rozhodnutí ECB... zprávy z dluhopisových trhů

Výroky Fedu a zítřejší rozhodnutí ECB... zprávy z dluhopisových trhů

06.04.2011 11:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Relativně holubičí vyznění zápisu z posledního zasedání Fedu nakonec nedokázalo příliš pomoci americkým dluhopisům, které napjatě sledují debatu o rozpočtu v americkém Kongresu. Desetiletý výnos se v posledních seancích nedokázal udržet pod 55denním průměrem, což pro delší konec americké křivky neznačí nic dobrého.

Německý desetiletý výnos šel vzhůru ve stopách amerického. Sklon křivky zůstává poslední měsíc prakticky stabilní. Dnes se pozornost soustředí na portugalskou aukci a trhy budou také s napětím čekat na zítřejší ECB.

V Česku je dnes na programu 5letá aukce, ve které by ministerstvo financí mělo nabídnout dluh za 7 mld. korun. Vzhledem k holubičím komentářům z ČNB a trvalému poklesu kreditní prémie na český dluh - CDS skoro na ročních minimech - očekáváme slušnou poptávku.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.12.2025
22:03Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie  
17:28Valuace amerického trhu a jedno „skoro nic“, které se za pár let stává významnou věcí
16:09Bitcoinové ETF od BlackRocku má vysoký roční výnos, většina investorů ale na něj zatím nedosáhla
14:30Goldman Sachs: Optimismus ustupuje, investoři hledají příležitosti mimo AI
13:41Colt CZ získal povolení k převzetí Synthesie za více než 23 miliard Kč
12:50Ford a Renault spojují síly. Dostupné elektromobily jako nová strategie
12:04Rostoucí výnosy přibrzdily akcie v rozletu  
10:52Nová cílová cena a doporučení Patrie: Silná rozvaha a dividendy Philip Morris ČR drží atraktivitu i přes vyšší náklady  
10:48Pavel jmenoval Babiše premiérem, vládu jmenuje v pondělí zatím bez Turka
10:07Rozbřesk: Stojí před eurodolarem nejen Fed, ale znovu i děravý francouzský rozpočet?
9:36Vítězství pro Nvidii: Trump jí povolil vývoz do Číny, analytici ale varují před ztrátou výhody
9:04Německý export v říjnu držel tempo, dovoz se propadl o více než procento
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:40Nepřátelská nabídka Paramountu, restrukturalizace PepsiCo a spojení Ford-Renault  
6:44Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
08.12.2025
17:43Jedno americké dluhové finance fiction
15:59PODCAST Týdenní výhled: Fed míří ke snížení sazeb, ECB u nich dosáhla dna a Netflix pod tlakem  
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00AutoZone Inc (11/25 Q1, Bef-mkt)
0:00GameStop Corp (10/25 Q3, Aft-mkt)
0:00thyssenkrupp AG (09/25 Q4, Bef-mkt)
16:00USA - Nově otevřená prac. místa