Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk McDonald's díky růstu počtu zákazníků stoupl o 11 %

Zisk McDonald's díky růstu počtu zákazníků stoupl o 11 %

21.04.2011 15:28
Autor: ČTK

Americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 11 procent na 1,2 miliardy USD (1,15 USD/akcie, konsensus 1,14 USD/akcie)). Firmě pomohla vyšší návštěvnost jejích restaurací, zvláště v Evropě. Zisk konkurenční společnosti Yum Brands Inc., které patří řetězce s rychlým občerstvením Pizza Hut, Taco Bell a KFC, stoupl o deset procent na 264 milionů USD (4,4 miliardy Kč) díky růstu v Číně, který vyrovnal i slabý výkon v USA.

Tržby firmy McDonald's stouply o devět procent na 6,1 miliardy USD (konsensus 6,01 mld. USD). Tržby v restauracích v USA otevřených nejméně rok se zvýšily o 2,9 procenta, celosvětově o 4,2 procenta. Spojené státy se na celkových příjmech podílejí více než třetinou, Evropa 40 procenty.

McDonald's nyní bojuje s růstem cen hovězího a dalších přísad. Tento nárůst však firmě pomáhá vyrovnat růst zájmu o kávu a kávové nápoje. Uvažuje rovněž o zvyšování cen menu.

Tržby Yum ve čtvrtletí vzrostly na 2,43 miliardy USD z 2,35 miliardy před rokem. Firmě se dařilo hlavně v Číně, kde její tržby v provozovnách otevřených nejméně rok stouply o 13 procent. Provozní zisk čínských operací bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zvýšil o 18 procent, v ostatních zahraničních operacích o osm procent. V USA naopak provozní zisk klesl o 13 procent.
Yum provozuje téměř 38.000 restaurací ve více než 110 zemích a teritoriích. Z toho je více než 15.000 provozoven KFC, napsaly agentury AP a Reuters.

McDonald's působí na českém trhu od roku 1992 a v současnosti provozuje 85 restaurací. V České republice je rovněž přes 50 restaurací KFC, které v rámci licenční dohody provozuje polská firma AmRest.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.01.2026
8:57Kofola kupuje společnost Nobilis Tilia, která vyrábí čistě přírodní kosmetiku
8:49IPO CSG již pokryto, účast retailu stále nejasná. Americké futures temně rudé  
8:44Rozbřesk: Další TACO trade před námi?
8:44Cena zlata poprvé překonala 4 700 dolarů
6:06Micron: Nedostatek paměťových čipů je „bezprecedentní“ a potrvá roky  
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900
13:38PODCAST Týdenní výhled: Trump zvyšuje cla, Evropa chystá odvetu a reportovat bude Netflix  
13:25Trumpova cla ukazují, která aktiva fungují jako bezpečný přístav, a která nikoli  
12:01Export motorem čínské ekonomiky: loni se na růstu HDP podílel ze třetiny
11:42Inflace v EU v prosinci klesla na 2,3 procenta, v Česku zůstala na 1,8 procenta
11:18Naděje pro Bayer: Nejvyšší soud USA projedná klíčové odvolání, akcie rostou
10:54MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta
10:14Akcie na cla citlivých automobilek narazily. Některé ztrácí přes tři procenta
9:16S akciemi se svezly i kryptoměny. Bitcoin klesl k 92 tisícům dolarům
8:52Trumpovy hrozby cly kvůli Grónsku dnes srazí trhy na obou stranách Atlantiku. Na rekordech zlato i stříbro  
8:47Rozbřesk: Bezprecedentní eskalace transatlantického napětí
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data