Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM posouvá na květen výroční valnou hromadu, chybějící  zprávu auditora vysvětluje jednáními s věřiteli

ECM posouvá na květen výroční valnou hromadu, chybějící zprávu auditora vysvětluje jednáními s věřiteli

27.04.2011 9:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Řádná valná hromada akcionářů developera ECM REI, která se konala dne 26. dubna 2011, měla jako jeden z hlavních bodů hlasování o schválení statutárních a konsolidovaných finančních výsledků společnosti za finanční rok 2010. Zatímco zpráva představenstva společnosti a konsolidované finanční výsledky k 31. prosinci roku 2010 k dispozici k projednání byli, auditorskou zprávu akcionáři k dispozici nedostali. Podle vysvětlení ECM REI v dodání auditorské zprávy ke statutárním finančním výsledkům společnosti za rok 2010 došlo k prodlení z důvodu probíhajícího vyjednávání mezi ECM a věřiteli společnosti. Auditorská zpráva tak nebyla pro účely hlasování valné hromady k dispozici, což znamená odsun konání valné hromady na náhradní termín.

„S ohledem na dodržení lucemburských právních požadavků, byla na základě rozhodnutí hlavního akcionáře společnosti valná hromada odročena o čtyři týdny, na termín 24. května 2011, se zachováním stávající agendy,“ uvedla ve zprávě ECM. Hlavní akcionář firmy na valné hromadě současně prohlásil, že nebyl a není jeho úmysl podpořit a hlasovat pro likvidaci ECM. Naopak, vyjádřil svoji podporu vyjednávání s věřiteli ECM o restrukturalizaci společnosti.

Výsledky za rok 2010 ECM zveřejnila 13. Dubna. Ukázaly na prohloubení čisté ztráty po zdanění, pokles čisté hodnoty aktiv o více jak polovinu, prohloubení záporné úrovně kapitálu a výrazný pokles příjmů z pronájmů vlivem prodeje aktiv. Management firmy pracuje se scénáři neinsolvenční mimosoudní restrukturalizace i insolvenční cesty soudní restrukturalizace a pokračuje v jednáních s nezajištěnými věřiteli.

ECM REI čelí insolvenčnímu řízení, které bylo podáno Českou spořitelnou, následně soudem odmítnuto pro neúplnost a později znovu obnoveno rozhodnutím soudu, který uznal, že řízení pozastavil chybně. Další pohledávku přihlásila Volksbank CZ. Česká spořitelna má za ECM REI splatné pohledávky ve výši 7 217 006,66 z titulu nezaplacených splatných úroků z dlužníkem vydaných dluhopisů a dále zatím nesplatnou pohledávku 179 177 408,88 korun, což odpovídá jistině dlužníkem vydaných dluhopisů. Dalších 7,5 milionu korun činí podmíněná pohledávka z titulu uzavřeného swapového obchodu IRS (Intetest Rate Swap). Volksbank CZ přihlásila vůči ECM pohledávku ve výši 4,6 milionu korun, z toho 2,3 milionu jsou splatné déle než tři měsíce. Celkově má Volksbank CZ vůči ECM pohledávky v hodnotě 104,8 milionu korun. Splatnost dluhopisů je stejně jako u obligací České spořitelny k 30. březnu 2012.

Z dokumentů předložených ČS i Volskbank CZ vyplývá, že ECM má kromě uvedených bank také další věřitele, vůči kterým má závazky splatné déle než tři měsíce. Mají to být společnosti Asset Management Slovenskej sporitelne, Conseq Investment Management a Uniqa pojišťovna. Pohledávku splatnou od letošního 30. března má mít vůči ECM také Glancus Investments.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje nových domů