Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    České spořitelně ve čtvrtletí stoupl čistý zisk na 3,8 mld. Kč

    České spořitelně ve čtvrtletí stoupl čistý zisk na 3,8 mld. Kč

    28.04.2011 8:39
    Autor: ČTK

    Česká spořitelna, banka s největším počtem klientů v zemi, v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk o téměř 21 procent na 3,8 miliardy korun. Neauditované výsledky podle mezinárodních účetních standardů dnes oznámila banka. Ostatní velké tuzemské banky zatím výsledky za první čtvrtletí nezveřejnily. Výsledky dnes zveřejnila také mateřská Erste Group.


    Hospodářské výsledky jsou podle banky ovlivněny zejména poklesem tvorby opravných položek a poklesem nákladů. Provozní zisk banky meziročně zůstal téměř beze změny na 6,64 miliardy korun.

    "Česká ekonomika roste již šest čtvrtletí po sobě, spotřeba i nezaměstnanost se vyvíjejí příznivě. Tento pozitivní trend vnímáme i my. Důvěra domácností v pozitivní vývoj se pomalu vrací, zatímco důvěra firem se již v předchozím období dostala na předkrizovou úroveň," uvedl generální ředitel banky Pavel Kysilka.

    Čistý úrokový výnos se spořitelně v meziročním srovnání mírně zvýšil o 0,3 procenta na 7,42 miliardy korun. Čisté příjmy banky z poplatků a provizí meziročně vzrostly o více než pět procent na tři miliardy korun. Rostly především příjmy z poplatků a provizí z platebních transakcí a z transakcí provedených platebními kartami.

    Čistý zisk z obchodních operací bance klesl o téměř 24 procent na necelou miliardu korun kvůli nižším výnosům z devizových obchodů. Všeobecné provozní náklady klesly o dvě procenta na 4,73 miliardy korun.

    Celková bilanční suma skupiny České spořitelny ke konci března stoupla o pět procent na téměř 936 miliard korun. Celkový objem klientských úvěrů za posledních dvanáct měsíců zůstal na 466,8 miliardy korun. Objem klientských vkladů stoupl o více než dvě procenta na 701,5 miliardy korun. Vklady občanů rostly o čtyři procenta na více než 527 miliard korun.

    Vlastník České spořitelny, rakouská Erste Group, zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 2,1 procenta na 260,6 milionů eur (zhruba 6,3 miliardy Kč).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y