Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Siemens zvýšil zisk nad odhady a zlepšil výhled, akcie přesto klesají

Siemens zvýšil zisk nad odhady a zlepšil výhled, akcie přesto klesají

04.05.2011 10:15
Autor: Redakce, Patria.cz

Německý průmyslový koncern Siemens vykázal ve druhém čtvrtletí svého finančního roku 122% meziroční nárůst čistého zisku z pokračujících operací na 3,17 miliardy eur proti konsensu agentury Reuters na úrovni 2,69 miliardy eur. Za silným růstem ziskovosti lze ale do značné míry vidět jednorázový zisk 1,5 miliardy eur z prodeje podílu ve společnosti Areva (31,04 EUR, -0,03%) NP partnerské společnosti Areva SA. Firma díky dobrému hospodaření v prvním kvartále a solidnímu vývoji na rozvíjejících se trzích zlepšila také výhled na celý rok.

Siemens nyní předpokládá, že za celý finanční rok (končící v září 2011) její čistý zisk z běžné činnosti dosáhne alespoň 7,5 miliardy eur, což implikuje meziroční nárůst o 74 procent. Dosavadní celoroční prognóza firmy přitom počítala pouze s 35% nárůstem ziskovosti. Také výhled tržeb se zřejmě neznatelně zlepšil na rozmezí 4-6 procenta z dosavadního „mírného růstu“.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že celoroční zisk firmy se bude pohybovat od 6,15 miliardy do 8,20 miliardy eur. „Výhled hospodaření je stále poměrně konzervativní a nechává prostor pro (další) zlepšení,“ zhodnotil James Stettler, analytik banky a dodal, že po odečtení jednorázových položek znamená současný výhled zlepšení asi o desetinu. Doporučuje investorům titul k nákupu s ročním cílem 100 eur.

Titul po dnešních výsledcích a lepším výhledu ztrácí 1,4 procenta na 96 EUR. Koriguje tak část 5% zisku, který akcie Siemens nashromáždily o počátku roku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.11.2025
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  
8:42Rozbřesk: Dolar v ohrožení? Jak je to s jeho rolí globální rezervní měny
8:21GEVORKYAN v prvních 9 měsících pokračuje v růstu tržeb i zisku, potvrzuje výhled
6:05Propad bitcoinu vyvolává otázku, zda začíná nový čtyřletý cyklus
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC