Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Posun Číny a dalších investorů z dolaru a eura do jenu

Posun Číny a dalších investorů z dolaru a eura do jenu

31.05.2011 17:26
Autor: Redakce, Patria.cz

Podle obchodníků Čína zrychluje nákupy japonských vládních dluhopisů, zejména těch, kterým končí doba splatnosti dříve než za jeden rok. Zdá se, že jde o známku snahy o diverzifikaci zvyšujících se zahraničních rezerv poté, co klesly ceny amerických vládních dluhopisů. Většina čínských nákupů se provádí přes banky v Londýně, oficiální statistiky od japonského ministerstva financí, které budou zveřejněny příští měsíc, tak budou pravděpodobně čínský podíl na nákupech podhodnocovat.

Podobný vývoj byl patrný na konci března, kdy Čína zvýšila svou aktivitu na krátkodobém jenovém trhu. Podle obchodníků nyní stejně jako před dvěma měsíci na tomto trhu nezůstane dlouho. Pokud by šlo o snahu dlouhodobě zvýšit podíl rezerv držených v jenu, jeho kurz by mohl posílit, krátkodobé obchody ale pravděpodobně tento efekt mít nebudou. Zájem investorů o japonské dluhopisy vzrostl v týdnu mezi 18. a 22. dubnem poté, co klesly výnosy amerických krátkodobých vládních dluhopisů. Ty se na počátku května dostaly pod výnosy dluhopisů japonských – spread dosáhl 0,09 procentního bodu, nyní je ale na 0,05 bodech. K posunu do jenových aktiv mohlo přispět i prudké oslabení eura, které utrpělo kvůli problémům s dluhem.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD