Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Červený začátek měsíce: S&P 500 -2,3 %; největší propad od loňského srpna po horších makrodatech a snížení řeckého ratingu

Červený začátek měsíce: S&P 500 -2,3 %; největší propad od loňského srpna po horších makrodatech a snížení řeckého ratingu

02.06.2011 8:52

Dlouho nevídaný propad amerických akcií spustila včera špatná americká makrodata. Znepokojivý byl především nízký nárůst zaměstnanosti a nízká průmyslová aktivita se kterou se potýkala v květnu nejen Amerika, ale také Evropa i Čína. Negativní náladu umocnila agentura Moody´s, která snížila rating Řecku do extrémně spekulativního pásma na stupeň Caa1. Nakonec podlehl i eurodolar, který neudržel úroveň 1,44 EUR/USD.

Morgan Stanley (23,13 USD, -4,26%) Cyclical Index, do kterého zařazuje banka společnosti, nejcitlivější na ekonomický vývoj klesl o 3,5 %. Průmyslový sektor padl o 3,2 %, když se červenali všichni jeho zástupci. Caterpillar (101,24 USD, -4,31%), největší výrobce stavebních zařízení padl o 4,3 %. Boeing (75,35 USD, -3,43%) klesnul o 3,4 %. Ze sektorů klesly nejvíce banky, kterým stále nesvědčí nejisté prostředí v eurozóně. Bank of America (11,24 USD, -4,34%) odepsala 4,3 %, JPMorgan (41,76 USD, -3,42%) 3,4 % a Wells Fargo (26,94 USD, -5,04%) rovných 5 %. Finanční sektor se tak za včerejší den snížil o 3,5 %.

V průběhu obchodování se objevovaly i zprávy o nižším prodeji jednotlivých automobilek. Výrobce General Motors odepsal 5 % na 30,23 USD. Ford (14,23 USD, -4,62%) Motor padl o 4,6 %. Dodávky aut GM (30,23 USD, -4,97%) klesly o 1,2 v květnu, ačkoliv se čekalo jejich mírné zvýšení o 1,5 %. Dodávky Fordu klesly dokonce o 2,6 % na 191 tis automobilů. Květnová ztráta indexu S&P 500 ve výši 1,4 % byla jen za první den nového měsíce navýšena o 2,3 %. Podobně klesnul i technologický NASDAQ a jen o desetinku lépe zakončil DJIA index.


Detailní přehled největších pohybů naleznete v pravidelném denním souhrnu aktivity Wall Street: Nejaktivnější tituly, největší vzestupy a pády


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data