Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Japonsko: Strojírenské zakázky v dubnu nečekaně klesly, oživení rekonstrukcí země se nekoná

Japonsko: Strojírenské zakázky v dubnu nečekaně klesly, oživení rekonstrukcí země se nekoná

13.06.2011 11:04
Autor: ČTK

Strojírenské zakázky v Japonsku v dubnu nečekaně klesly ve srovnání s předchozím měsícem o 3,3 procenta. Zpráva ukazuje, že očekávané oživení poptávky kvůli rekonstrukci země po devastujícím zemětřesení zatím ještě nedorazilo. Firmy však stále čekají vysoký růst zakázek ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali naopak zvýšení zakázek o 2,2 procenta. V březnu zakázky stouply o jedno procento. Údaje nezahrnují zakázky z výroby mobilních telefonů. Vláda se rozhodla vyřadit tyto objednávky z celkových údajů, protože podle ní neodrážejí trendy kapitálových výdajů.

Celé druhé čtvrtletí však firmy vidí optimisticky a dodávají, že i přes možné zpoždění je oživení firemních investic i zpracovatelského průmyslu na dobré cestě. Za duben až červen se mají zakázky bez mobilních telefonů zvýšit proti předchozímu čtvrtletí o 10,4 procenta, v období leden až březen vzrostly o 5,6 procenta.

Japonsko kvůli březnovému zemětřesení a tsunami a následné jaderné krizi čelí nejhorší krizi od druhé světové války. Ekonomové očekávají, že hrubý domácí produkt se v období duben až červen již třetí čtvrtletí za sebou sníží. V druhé polovině roku by však díky oživení výroby a vývozu mohl začít opět růst.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů
14:25Dluhopisy pod tlakem. Výnosy v USA i Japonsku na víceletých maximech  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně