Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Facebook v konkurenčním boji s Google: ve spolupráci se Skype zavedl službu videohovorů

Facebook v konkurenčním boji s Google: ve spolupráci se Skype zavedl službu videohovorů

07.07.2011 11:58
Autor: ČTK

Největší světová internetová sociální síť Facebook zavedla ve spolupráci s telefonním operátorem Skype pro svých 750 milionů uživatelů možnost bezplatných videohovorů. Facebook tím odpovídá na rostoucí konkurenci ze strany internetového gigantu Google. Novou službu oznámil ve středu v kalifornském ústředí firmy její šéf Mark Zuckerberg.

Využíváním komunikační sítě Skype prohloubí Facebook spolupráci se softwarovým kolosem Microsoft, který nyní operátora bezplatných internetových hovorů kupuje a na Facebooku má 1,6 procenta akcií. Nová služba bude pro Skype, který má nyní 145 milionů uživatelů, zřejmě velkou vzpruhou.

Facebook zároveň oznámil dosažení hranice 750 milionů uživatelů, hranici půl miliardy klientů překonal loni v létě. Zuckerberg nyní podle agentury AP řekl, že to podle něj "už není měřítko, které je ještě nutné sledovat". Naznačil také, že v příštích týdnech a měsících mohou zákazníci čekat další novinky.

Služba videohovorů bude zpočátku omezena na telefonování mezi dvěma uživateli, Zuckerberg však dal najevo, že bude rozšířena na skupinová volání. Od firmy je to odpověď na výzvu Googlu, který minulý týden zavedl v rámci své nabídky Google+ skupinové videokonferenční hovory až pro deset lidí.

Google zatím svou službu testuje s omezeným počtem uživatelů. Je to zatím jeho poslední pokus narušit hegemonii Facebooku v prudce rostoucím sektoru sociálních sítí.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa