Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ott (Orco): Letošní tržby čekám u 300 milionů eur. Dohoda s věřiteli otevře cestu k refinancování GSG

Ott (Orco): Letošní tržby čekám u 300 milionů eur. Dohoda s věřiteli otevře cestu k refinancování GSG

02.02.2012 16:37
Autor: Redakce, Patria.cz

Celoroční tržby skupiny Orco kolem 300 milionů eur čeká letos její šéf Jean-Francois Ott. Věří, že dohoda s německými věřiteli otevírá cestu k refinancování portfolia GSG a že uspokojivého prodeje Sky Office dosáhne během několika měsíců. V Polsku zvažuje Orco výstavbu dalšího nového mrakodrapu, ke kterému probíhá výběr lokality. Celkově na trhu pociťuje zhoršující se podmínky pro bankovní financování.

Na pokrok ohledně dohody, jak profinancovat německé portfolio GSG v Berlíně spoléhá díky dohodě s věřiteli Orco Germany na směně německého dluhu za akcie firmy šéf developerské skupiny Jean-Francois Ott. „Očekávám pokrok u financování GSG v řádu nejbližších několika týdnu,“ uvedl Ott v rozhovoru pro Bloomberg.

Orco, které od května roku 2010 operuje pod záchranným plánem schváleným soudem, v minulém týdnu dosáhlo dohody s věřiteli Orco Germany na směně jejich dluhopisů, původně splatných v květnu 2012, za konvertibilní dluhopisy a ihned ze zásadní části na akcie skupiny Orco. „Transakce s držiteli dluhopisů byla jednou z podmínek, jak pohnout s financováním GSG. Chceme tento moment využít k přesvědčení, že máme důvěru a věci se pohnou kupředu,“ uvedl Ott s tím, že očekává, že bude mnohem konkrétnější za několik týdnů.

Orco jedná s několika bankami o refinancování v rozsahu 300 milionů eur pro GSG po několik měsíců. Stále očekává, že k refinancování úvěru získá 225 až 250 milionů eur. „Podmínky se ještě mohou změnit s ochotou bank půjčit peníze do realitního byznysu kvůli zhoršujícímu se makroekonomickému prostředí,“ uvedl Ott.

Šéf Orca zdůraznil, že GSG je stabilní a atraktivní a banky v prostředí krize oceňují jeho nízko rizikový profil. „Zajímá opatrné banky, které mají dlouhodobou vizi,“ uvedl.

Ott v rozhovoru uvedl, že selhala jednání s investičním fondem, který zvažoval koupi německého projektu Sky Office v Düsseldorfu. Důvodem je dle Otta to, že sám potenciální kupec nezískal zdroje od svých věřitelů. Původním záměrem bylo projekt prodat do konce roku 2011. „S prodejem Sky Office nejsme pod tlakem. Obsazenost projektu je 88 procent a při jeho prodeji chceme dosáhnout ceny kolem 140 milionů eur,“ uvedl Ott. Zopakoval, že pro realitní sektor se opět zhoršily podmínky financování cestou úvěrů a na trhu je tak málo kupců. „Bankovního financování bude méně v roce 2012 proti roku 2011 a ještě méně v roce 2013 proti roku 2012,“ uvedl Ott s tím, že situaci Orco vnímá velmi vážně.

(Zdroj: Orco Property Group, PAP, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - CPI, y/y