Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wells Fargo zvýšila zisk o 13 procent díky trhu hypoték, uzavřela jím 13. čtvrtletí v černých číslech

Wells Fargo zvýšila zisk o 13 procent díky trhu hypoték, uzavřela jím 13. čtvrtletí v černých číslech

13.04.2012 14:41, aktualizováno: 13.4. 15:04
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Po příznivých výsledcích JPMorgan dnes svá čísla z hospodaření odhalil další americký bankovní gigant Wells Fargo. I jeho výsledky překonaly konsensus, a to na úrovni zisku i výnosů. Čistý zisk Wells Fargo za první tři měsíce roku vzrostl o 13 procent na 4,25 miliardy dolarů či 75 centů na akcii z 3,76 mld. USD či 67 centů za první čtvrtletí loňského roku. Výsledek zahrnuje 400 mil. USD uvolněných z rezerv banky. Analytici v anketě agentury Bloomberg přitom očekávali zisk 0,73 USD.

Banka, která je největším poskytovatelem půjček americkým domácnostem, dokázala v úvodu roku zvýšit zisk z nových úvěrů a omezit ztráty z již existujících. Upravené výnosy banky dosáhly 21,81 mld. USD a přesáhly tak očekávání trhu na úrovni 20,41 mld. USD. Zisk z hypotečního bankovnictví vzrostl na 2,8 mld. USD z 2 miliard dolarů za stejné období před rokem. Akcie Wells Fargo reagovaly na výsledky v premarketu umazáním půlprocentního zisku a ztrácely více než 2 %, půl hodiny před zahájením obchodování na Wall Street však kolísají mezi nulou a půlprocentní ztrátou.   

Výkonný ředitel banky John Stumps zhodnotil výsledky jako výborné díky silnému růstu výnosů. Banka se snaží využít oslabení trhu a na úkor rivalů posílit úvěrování na domácím hypotečním trhu. Wells Fargo uzavřela třinácté čtvrtletí v zisku v řadě a stala se tak, co do tržní kapitalizace, největším americkým bankovním domem. Dobré výsledky umožnily navýšení dividendy a odkup vlastních akcií. Podle vydavatele publikace Inside Mortgage Finance dosáhla banka ke konci loňského roku na americkém trhu hypoték podíl plných 30,1 procenta, vůbec nejvyšší v historii a zhruba trojnásobný vůči nejbližšímu konkurentovi.

„Je to dominantní hráč na trhu hypoték a dosahuje tak slušných marží, hodnotí výsledky analytička Portales Partners Jennifer Thompson. Posilování pozice na trhu je spjaté s nabýváním větší oligopolní síly při tvorbě cen, dodává. Banka podle agentury Bloomberg poskytla úvěry ve čtvrtletí celkem za 766,5 mld. USD (v 4Q11 to bylo 769,6 mld. USD), rezervy na krytí špatných úvěrů pak klesly na 2 miliardy dolarů z předchozích 2,2 mld. USD.

Celkové náklady Wells Fargo v prvním čtvrtletí vzrostly na 13 mld. USD z 12,5 mld. USD v 4Q11. Banka uvedla, že hodlá náklady postupně pokrátit na 11,25 mld. USD ve 4Q letošního roku.

Akcie Wells Fargo za poslední tři měsíce vzrostly téměř o 15 procent, od začátku roku ke čtvrtečnímu závěru posílily cca o 23 procent.

(Zdroj: Bloomberg, CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa