Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
UniCredit se zotavuje ze ztrát, ziskem překonává odhady

UniCredit se zotavuje ze ztrát, ziskem překonává odhady

10.05.2012 15:22
Autor: ČTK

Zisk italské bankovní skupiny UniCredit v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl a skončil zřetelně nad odhady. Dnešní údaje ukázaly, že největší banka v Itálii se i přes ekonomickou recesi v zemi začíná zotavovat z loňských hlubokých ztrát.

Čistý zisk vzrostl o 13 procent na 914 milionů eur (z 810 mil. EUR před rokem), zatímco analytici podle agentury Bloomberg očekávali zisk v průměru 832,4 mil. EUR. K příznivému výsledku přispěly hlavně zisky z vlastního obchodování s dluhopisy a zvýšená ziskovost z aktivit na domácím trhu. Celkový výnosy dosáhly úrovně 7,1 miliardy eur a překonaly tak konsensus 6,85 mld. EUR. Výše rezerv na krytí špatných úvěrů za období od ledna do března klesla o 7 % na 1,4 mld. EUR.

Za loňský rok utrpěla UniCredit kvůli vysokým odpisům majetku v důsledku dluhové krize ztrátu 9,2 miliardy eur, zrušila dividendu a oznámila plán zrušení 6150 pracovních míst. V lednu musela banka akcionáře požádat o kapitálovou injekci 7,5 miliardy eur.

UniCredit je podle aktiv největší bankou v Itálii a silně se angažuje také v zemích střední a východní Evropy včetně České republiky. Česká UniCredit Bank patří mezi největší banky na českém trhu. Svoji činnost zahájila v listopadu 2007, kdy vznikla spojením dvou samostatně působících bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky.

(Zdroj: ČTK, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data