Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica CR dnes zahajuje zpětný odkup 6,44 milionu akcií

Telefónica CR dnes zahajuje zpětný odkup 6,44 milionu akcií

16.5.2012 9:08, aktualizováno: 16.5. 10:14
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Tuzemská telekomunikační společnost Telefónica CR dnes zahajuje zpětný odkup vlastních akcií do valnou hromadou schváleného rozsahu 2 procent vydaných akcií, potvrdil pro Patria.cz mluvčí společnosti Hany Farghali. Akcie Telefóniky CR v Praze při poklesu indexu PX o 1 % rostou o 0,3 % na úroveň 374 Kč/akcie.

Telefónica CR na základě rozhodnutí valné hromady ze dne 19. dubna 2012 a v návaznosti na rozhodnutí představenstva společnosti ze dne 9. května 2012 pověřila realizací nabývání vlastních akcií společnost UniCredit Bank AG, London Branch.

Londýnská UniCredit je v rámci realizace programu zpětného odkupu akcií oprávněna akcie nabývat po dobu pěti let a je oprávněna uskutečnit nákup akcií společnosti v rozsahu až do 32.208.989 kusů akcií. Stát se tak musí nejméně za cenu 150 za akcii a nejvýše za cenu 600 za akcii.

„Na základě výše uvedeného usnesení představenstva dala společnost pokyn prozatím k nabytí 6.441.798 kusů kmenových akcií společnosti, tj. celkem 2 % z celkového počtu kmenových akcií společnosti,“ potvrdila Telefónica CR.

Nabývání vlastních akcií bude realizováno na evropském regulovaném trhu, na kterém jsou akcie společnosti kótovány, což je pražská Burza cenných papírů Praha, přičemž společnost UniCredit Bank AG, London Brach, je oprávněna k realizaci programu využít služeb obchodníka s cennými papíry oprávněného k obchodování na tomto trhu. 

Ředitel pro finance a IR společnost Telefónica CR, kterým je Tomáš Kouřil, v pátečním rozhovoru pro Patria.cz uvedl, že v případě, že by se společnost rozhodla ještě letos realizovat zpětný odkup akcií nad rámec již schválených dvou procent, bude to jedno či nejvýše dvě další procenta. Větší objem by dosti pravděpodobně narážel na technické mantinely proveditelnosti.

Společnost UniCredit Bank AG, London Branch, je povinna, jak opakuje Telefónica CR, při realizaci nákupů postupovat nezávisle na společnosti, s odbornou péčí a v nejlepším zájmu společnosti. Dále je povinna zajistit, aby bylo postupováno v souladu s příslušnou legislativou ČR, zejména zákonem č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, zákonem č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, a právem Evropské unie, zejména Nařízením Komise (ES) č. 2273/2003 (včetně cenových a objemových omezení nákupů).


 


Čtěte více:

Akcionáři Telefóniky CR získají 40 korun na akcii. Valná hromada potvrdila zpětný odkup akcií
19.4.2012 16:51
Dnešní valná hromada společnosti Telefónica CR nejprve odhlasovala kon...
Telefónica CR v 1Q: Pokles tržeb zvolňuje při růstu mobilního segmentu a dat, zahajuje zpětný odkup akcií
10.5.2012 7:01
Tuzemský telekomunikační operátor v prvním čtvrtletí roku vykázal celk...
Telefónica CR - Mírně horší provozní zisk, společnost zahajuje odkup akcií (komentář k 1Q12)
10.5.2012 9:36
Společnost dnes ráno oznámila výsledky za první čtvrtletí. Výsledky ho...
Ředitel pro finance Telefóniky pro Patria.cz: Bodujeme daty a televizí. Odkup akcií závisí i na aukci LTE
11.5.2012 17:55
Společně s bojem o loajalitu zákazníka je to především vysokorychlostn...
Akcie Telefóniky CR podle KB nově stojí za koupi. Optimismus budí zpětný odkup
15.5.2012 17:16
Nehleďte na klesající dynamiku hospodaření telekomunikační společnosti...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba