Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcionáři Telefóniky CR získají 40 korun na akcii. Valná hromada potvrdila zpětný odkup akcií

Akcionáři Telefóniky CR získají 40 korun na akcii. Valná hromada potvrdila zpětný odkup akcií

19.4.2012 16:51, aktualizováno: 14.5. 13:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Dnešní valná hromada společnosti Telefónica CR nejprve odhlasovala konsolidované i nekonsolidované výsledky za rok 2011 a následně odhlasovala jak dividendu ve výši 27 korun na akcii ze zisku roku 2011 tak i snížení základního kapitálu v rozsahu 13 korun na akcii, které posouvá celkovou odměnu pro akcionáře za rok 2011 na úroveň 40 korun za akcii. Pro Patria.cz to potvrdil mluvčí společnosti Hany Farghali.

Na každou akcii v nominální hodnotě 100 korun bude vyplacena dividenda 27 korun a na akcii, v hodnotě 1000 korun pak 270 korun na akcii. Na dividendách bude rozděleno celkem 7.633 milionu korun. Rozhodným dnem pro výplatu dividendy bude 12. září 2012. Dividenda bude splatná 10. října 2012.

„ Návrh na výplatu dividendy byl založen na záměru představenstva společnosti nezadržovat přebytečnou hotovost a vyplatit ji akcionářům,“ vysvětluje Jesús Pérez de Uriguen, 1. místopředseda představenstva a ředitel pro finance společnosti Telefónica Czech Republic. Zároveň návrh vycházel z důkladné analýzy výsledků společnosti v minulém období, současného stavu rozvahy a očekávaných budoucích výsledků společnosti provedené představenstvem společnosti, včetně investičních plánů a odhadu tvorby hotovostních toků.

Na návrh představenstva valná hromada schválila snížení základního kapitálu prostřednictvím snížení nominální hodnoty každé akcie o 13 u každé akcie s dosavadní jmenovitou hodnotou 100 . Základní kapitál klesne o téměř 4,2 miliardy korun z 32,2 miliardy Kč na 28 miliard korun.

To spolu s dividendou představuje celkovou výplatu hotovosti ve výši 12.884 milionů  korun, tedy 40 na každou akcii s dosavadní jmenovitou hodnotou 100 , tedy stejně jako v předchozích dvou letech.

Podle informací z valné hromady se nejbližší možný termín pro výplatu uvedených 13 na akcii ze snížení kapitálu jeví listopad tohoto roku, uvedl Jakub Chytil, člen představenstva společnosti. Ředitel pro finance a IR Telefóniky CR Tomáš Kouřil později v rozhovoru pro Patria.cz upřesnil, že snížení kapitálu může firma realizovat po naplnění nezbytných právních požadavků, což očekává v říjnu až listopadu. "Jakmile bude v tomto směru jasný record date, výplata následuje od 22. pracovního dne po něm," uvedl Kouřil.

Na návrh představenstva valná hromada schválila program nabytí vlastních akcií, a to až do výše 10 %. Společnost může akcie nabývat po dobu 5 let. "Tento krok je další možností, jak může společnost využít zůstatky hotovosti v případě, že budou vyšší než její dividendová kapacita," potvrdil pro Patria.cz mluvčí společnosti Hany Farghali. 

Nejvyšší správní orgán společnosti na svém jednání dále schválil také změnu stanov v návaznosti na novelu obchodního zákoníku.

Ke změně došlo také ve složení dozorčí rady, která bude mít 12 namísto stávajících 15 členů. Valná hromada potvrdila ve funkci členů dozorčí rady generálního ředitele Telefóniky Europe José María Álvareze-Pallete Lópeze, General Counsela Telefóniky Europe Enrique Medina Malu a ředitelku rozvoje podnikání Telefóniky Europe Patricii Cobian Gonzalez. Novým členem se stal ředitel kanceláře generálního ředitele Telefóniky Europe Javier Santiso Guimaras.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
  14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
  16:00USA - Prodeje starších domů