Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Beneš (ČEZ): Záměr postavit pátý blok Dukovan trvá

Beneš (ČEZ): Záměr postavit pátý blok Dukovan trvá

17.05.2012 17:23
Autor: ČTK

Generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš dnes potvrdil záměr firmy postavit pátý blok jaderné elektrárny Dukovany. Hotový by měl být v letech 2032 až 2035, řekl Beneš na dnešním jednání sněmovního Hospodářského výboru. 

"Pracujeme na studii proveditelnosti," uvedl Beneš. Firma má podle něj připravený časový harmonogram projektu. 

ČEZ chystá rozšíření Dukovan, přestože podle Beneše současné ekonomické prostředí v Evropě nenahrává investicím do energetiky. Kvůli nízkým cenám elektřiny není jistá výnosnost těchto investic. Jaderné zdroje ale podle Beneše Česko potřebuje, neboť bude odstavovat uhelné elektrárny. 

ČEZ zároveň připravuje dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Ta by měla být hotova do roku 2025, nyní se koná tendr na výběr dodavatele dostavby. 

Možnost rozšíření Dukovan zmínil ČEZ několikrát v minulosti, nový blok v Dukovanech chce také ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Rozšíření Dukovan a Temelína souvisí s připravovaným vývojem energetiky v Česku. Stát plánuje, že jaderné energie bude pokrývat více než polovinu spotřeby, v současnosti je to asi třetina.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.12.2025
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data