Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco: Soud povolil změnu záchranného plánu o swap dluhu za akcie a nové dluhopisy. Emise čeká na souhlas regulátora

Orco: Soud povolil změnu záchranného plánu o swap dluhu za akcie a nové dluhopisy. Emise čeká na souhlas regulátora

23.5.2012 10:05
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Obchodní soud v Paříži, pod který spadají rozhodnutí o záchranném plánu skupiny Orco Property Group, rozhodl na základě dohod mezi OPG a věřiteli o jeho změně o směnu 90 dluhopisů v rozsahu 493 milionů eur na akcie skupiny Orco a nové dluhopisy.

Záchranný plán OPG byl schválen v originální úpravě dle 19. května 2010 následkem předchozí žádosti OPG o ochranu před věřiteli. V důsledku dohody OPG se svými věřiteli na směně 90 vydaných dluhopisů z majoritní části za akcie Orco a z části za nové dluhopisy Orco obchodní soud v Paříži povolil změnu tohoto záchranného plánu.

Soud autorizoval ekvitizaci celkem 90 procent Orkem v podobě dluhopisů vydaného dluhu v objemu 493 milionů eur a směnu zbývající části za nové dluhopisy vydané skupinou Orco jako zásadní krok vedoucí k oddlužení skupiny Orco.

Prospekt bude v nejbližší době podán ke komisi pro cenné papíry CSSF tak, aby ta mohla vydat nezbytná povolení k emisi nových akcií a nových dluhopisů ze strany Orco.

"Schválení pařížského obchodního soudu otevírá cestu ke druhé fázi konverze dluhopisů za akcie, ve které se celkový počet akcií navýší z 35,4 milionu akcií (v důsledku první fáze konverze ze dne 9. května) na maximálních 108,3 milionu akcií. Konverze se zřejmě uskuteční dříve, než jsme předpokládali, vývoj v rámci Orco je ale v souladu s našimi očekáváními. Zprávu hodnotíme jako pro akcie nyní neutrální," uvedli analytici KBC Securities.

„Touto operací, kterou si můžeme představit jako vydání nových akcií na úrovni 7,59 eur za akcii, dochází ke splacení 90 procent obligačních závazků skupiny Orco a Orco Germany. Zbylých 10 procent těchto závazků v rozsahu 75 milionů eur zůstane ve stávající formě s rozloženou splatností do roku 2020, nebo bude vyměněno za novou obligaci, splatnou do roku 2018. Tato individuální volba je na straně držitelů obligací,“ shrnul celý obsah swapu v online rozhovoru na Patria.cz v minulém týdnu výkonný ředitel Orco Aleš Vobruba.

V důsledku těchto jednání dle Aleše Vobruby celkové zadlužení skupiny Orco klesne absolutně o zhruba 600 milionů eur a v souladu s již dříve uvolněnou informací povede ke snížení hodnoty NAV na řádově 5,8 eur na akcii. Kroky povedou ke kapitalizaci řádově 600 milionů eur a znamenají vydání celkem 91 milionů nových akcií, dodal Vobruba.  


 


Čtěte více:

Orco – Směna dluhu uleví. Znamená ale zásadní ředění, propad NAV a radu prodat, míní KBC (analýza)
4.5.2012 11:37
Dohoda na směně dluhů developerské skupiny Orco a Orco Germany za celk...
Orco ulevilo dluhu v Orco Germany o 109 milionů eur, směnilo 84,5 % německých dluhopisů
10.5.2012 10:40
Developerská skupina Orco Property Group, která na valné hromadě 7. kv...
Výkonný šéf Orco na Patria.cz: Swap firmu definitivně stabilizuje, letošek je rokem obratu
17.5.2012 17:52
Rok 2012 je pro skupinu Orco Property Group rokem obratu, řekl v rozho...
Orco - Směna dluhu přináší první posilování hlasovacích práv investorů. Čtyři drží 27 % (přehled)
22.5.2012 9:10
Realitní skupina Orco Property Group (OPG) oznámila další překračování...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data