Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P varovala Indii před růstem rizika. Může ztratit investiční rating

S&P varovala Indii před růstem rizika. Může ztratit investiční rating

11.06.2012 15:11
Autor: ČTK

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's varovala, že by se Indie mohla stát první zemí skupiny rychle rostoucích ekonomik BRICS, která ztratí rating v investičním pásmu. Indie má přitom už teď hlavní rating na stupni BBB minus, což je nejnižší známka v investičním pásmu. Kurz indické rupie po zprávě zamířil dolů, poklesu se nevyhnuly ani tamní akcie. 

BRICS je akronym pro Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jihoafrickou republiku. Tyto země se v rámci mladých tržních ekonomik dlouhodobě řadí k zemím s nadprůměrným růstem hrubého domácího produktu. Indie je podle ratingu mezi těmito zeměmi hodnocena nejhůř. 

"Zpomalování tempa růstu HDP spolu s problémy v hospodářské politice jsou jen některými faktory, které zvyšují riziko, že by Indie mohla přijít o investiční rating," píše S&P . Ta ve své nové zprávě poskytla více informací ke svému dubnovému rozhodnutí zhoršit Indii výhled hlavního úvěrového ratingu. 

 Indie má třetí největší ekonomiku v Asii, po druhém Japonsku a první Číně. Země kdysi aspirovala na to, že poroste minimálně tak rychle, jako roste Čína, tempo růstu HDP ale v posledních letech zpomaluje. Čína rovněž zvolnila tempo, v Indii je ale ochlazení zřetelnější. 

Indické akcie během první části dnešního obchodování zpevňovaly, a vezly se tak na vlně euforie, kterou odstartovala víkendová dohoda o pomoci španělským bankám. Hlavní index BSE nicméně v závěru odepsal 0,3 procenta a uzavřel na 16.668,01 bodu. Podobně kurz rupie oslabil na 55,82 IND/USD a je blízko týdenního minima.


Čtěte více:

Indická ekonomika výrazně brzdí, ve čtvrtletí rostla nejpomaleji za 8 let. Rupie vůči dolaru na historickém minimu
31.05.2012 9:55
Indická ekonomika rostla v uplynulém čtvrtletí nejslabším tempem za po...
Čína a Indie nemají dost vody pro nové uhelné elektrárny. Budou potřebovat víc plynu, tvrdí manažer GE
08.06.2012 18:03
Plány Číny a Indie na vybudování nových uhelných elektráren k pokrytí ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data