Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SAP zaplatí Oraclu 306 milionů dolarů. Nechce další soudy

SAP zaplatí Oraclu 306 milionů dolarů. Nechce další soudy

03.08.2012 14:15
Autor: ČTK

Německý výrobce podnikového softwaru SAP dobrovolně zaplatí svému americkému rivalovi Oracle odškodné 306 milionů dolarů (zhruba 6,3 miliardy Kč). Vyhne se tak novému soudu kvůli podezření z porušování autorských práv. Oracle totiž podal žalobu na jednu z divizí německého podniku. 

Návrh na zaplacení odškodného bude muset nejprve projednat a schválit soud. Oracle pak bude mít volnou cestu k tomu, aby požádal odvolací soud o uznání původně přiznaného odškodného ve výši 1,3 miliardy dolarů (asi 26,6 miliardy Kč). 

Firmy se dohodly na odškodném 306 milionů dolarů proto, aby ušetřily čas a výdaje spojené s dalším soudem, uvedli jejich právní zástupci. Snahou je prý také urychlit odvolací proces. 

Soud v severní Kalifornii v roce 2010 rozhodl, že Oracle by měl dostat zhruba 1,3 miliardy dolarů jako odškodné za to, že společnost TomorrowNow si neoprávněně stáhla miliony souborů Oracle. TomorrowNow je součástí společnosti SAP. 

Soudkyně Phyllis Hamiltonová nicméně loni verdikt poroty z roku 2010 odložila a uvedla a Oracle by mohl akceptovat odškodné 272 milionů dolarů (asi 5,6 miliardy Kč). Další variantou podle ní mohlo být to, že se Oracle bude svých práv domáhat v novém soudním sporu. 

Navrhovaná dohoda zároveň potvrzuje, že by měl být Oracle schopen získat zpět zhruba 120 milionů dolarů za služby právníků. Tato částka už přitom byla zaplacena. 

"Společnost SAP se domnívá, že tento případ se táhne už dost dlouho," uvedl mluvčí německého podniku ve zprávě, z které cituje agentura Reuters. "I když si myslíme, že odškodné 306 milionů dolarů je více než dostatečná částka, přistoupili jsme na to ve snaze dovést ten případ k rozumnému rozuzlení," dodal.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index