Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf CETV Sarbu zastavil ČS tři luxusní byty za úvěr přes 50 mil. Kč

Šéf CETV Sarbu zastavil ČS tři luxusní byty za úvěr přes 50 mil. Kč

09.08.2012 11:09
Autor: Redakce, Patria.cz

Ředitel CETV (104,5 CZK, 1,30%) Adrian Sarbu zastavil České spořitelně tři luxusní byty v Praze na Rašínově nábřeží jako záruku za úvěr ve výši 2,2 milionu eur, tedy asi 52,3 milionu korun. Se zprávou dnes přišel deník E15, který dodal, že Sarbu peníze získal již na začátku roku a zástavní právo na zmíněné nemovitosti by mělo trvat do konce roku 2027.

Deník spekuluje, že úvěr od České spořitelny pravděpodobně slouží právě k nákupu těchto bytů a zmiňuje slova developera a investora projektu, firmu King Street, podle níž má jít o jedno z nejluxusnějších bydlení v Praze. Developer tyto byty v projektu River House podle E15 nabízel za cenu od 30 do 74 milionů korun bez DPH.

Podle informací deníku E15 se v Sarbuových bytech na nábřeží konají i neformální porady vedení mediální společnosti CETV a dceřiné Novy. Sám Sarbu pro deník nechtěl své realitní operace v Praze komentovat.

Generální ředitel CETV v minulém roce opakovaně prodával akcie společnost, které drží přímo, či skrze společnosti, které mu patří. Naposledy Sarbu prodával dne 16. prosince 2011, a to celkem 40.567 kusů akcií společnosti CETV na ceně 6,8851 USD/akcie, tedy v přepočtu zhruba 134 Kč/akcie. Transakce mu tak vynesla celkem 279,3 tisíce USD či v přepočtu zhruba 5,436 milionu korun. Byla to přitom jen jedna ze 13 takovýchto prodejů, k nimž došlo za celý loňský rok a podle agentury měly dosáhnout celkového objemu asi 360 tisíc akcií CETV. Mluvčí CETV nám však opakovaně sdělila, že získané peníze mají být použity na financování rumunských operací společnost Adriana Sarbu.

Na konci minulého roku Sarbu nadále vlastnil celkem 2.443.867 kusů akcií společnosti v celkové současné tržní hodnotě asi 257 milionů korun, z toho 602 tisíc přímo a 1.841.867 ks nepřímo.

Více informací nejen o posledním prodeji akcií CETV naleznete ZDE

(Zdroj: E15, SEC, WSA, Bloomberg)


Váš názor
  •  
    09.08.2012 12:10

    Docela pozitivní informace.Teď bude muset ten tunelovací skřet nechat CETV nadechnout a pustit cenu tržní výše,že začne zase u prodávat své cenné papíry CETV.
    ?
Aktuální komentáře
14.04.2026
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y